Krawędzie blatów można dowolnie obrabiać. Poczynając od zwykłego poleru, kończąc na dekoracyjnych frezach. Na zdjęciu: blat Antic Brown. Fot. Marmur Dulemba

Krawędzie blatów można dowolnie obrabiać. Poczynając od zwykłego poleru, kończąc na dekoracyjnych frezach. Na zdjęciu: blat Antic Brown. Fot. Marmur Dulemba

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 sty 2016 10:21 (aktualizacja: 26 sty 2016 08:08)

Nowoczesna kuchnia. Ekskluzywne propozycje z kamieniem

Kamień w kuchni to rozwiązanie bardzo eleganckie i gustowne. Kamienny blat to także inwestycja na lata. Jest trwały i można go odnawiać.

Blaty kamienne cechuje trwałość oraz odporność na szkodliwe działanie wilgoci czy wysokiej temperatury - możemy stawiać na nich gorące naczynia bez obawy o ich uszkodzenie. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy się martwić podkładaniem podstawki, gdy chcemy odstawić gorącą patelnię czy naczynie żaroodporne. Możemy je bowiem postawić bezpośrednio na blacie bez obawy, że się zniszczy. 

Blaty kuchenne mogą być wykonane z kilku rodzajów kamienia. Najpopularniejsze są marmur, a także granit. Marmur jest nieco mniej wytrzymały. Wymaga impregnacji na etapie produkcji, gdyż jest podatny na zaplamienia – mogą się na nim pojawić się przebarwienia pod wpływem soku z cytryny czy np. octu.

Blaty kamienne słyną również ze swego eleganckiego wyglądu. Najlepiej prezentują się w kolorystyce ciemnej (brązu, czerni, granatu, mocnej szarości), lub jasnej – wszystkie odcienie beżu, kremowego czy bieli. Miłośnicy eleganckich wnętrz z pewnością docenią także ich nieszablonowa strukturę.

Zakłady kamieniarskie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii mają możliwość nadania im ciekawych wykończeń, wzorów oraz niemal nieograniczonych form, np. łuków i innych bardziej wysublimowanych kształtów. Nie ma również ograniczeń jeśli chodzi o wykończenia powierzchni. Aktualnie modne są polerowane – ze względu na łatwość utrzymania ich w czystości. Równie chętnie wybierane są blaty wykończone matowo lub z efektem surowej powierzchni, które pięknie komponują się z kuchniami urządzonymi w minimalistycznym stylu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce