Meble.com.pl - komfort na miarę

Cienkie blaty są aktualnie niezwykle modne. Konglomerat oferuje dowolną grubość blatów. Aktualnie modne są takie, których grubość nie przekracza 12 mm. Fot. Zajc Kuchnie

Nowoczesna kuchnia. Piękne blaty z konglomeratu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 lis 2015 14:51 (aktualizacja: 12 lis 2015 08:08)

Konglomerat to materiał z którego chętnie wykonuje się blaty kuchenne. Jest ciepły w dotyku, lekki, a wyglądem do złudzenia przypomina naturalny kamień.

Współczesne trendy aranżacyjne stawiają na wyszukane, materiały wykończeniowe, które odznaczają się nie tylko walorami estetycznymi, ale i trwałością. W nurt ten wpisują się balaty z konglomeratów, przypominające kamień naturalny. Są nieco mniej wytrzymałe – w końcu to jego sztuczny odpowiednik, wygrywają z nim jednak na wielu płaszczyznach - są bowiem o ok. 20% lżejsze, co ułatwia montaż, a także tańsze. 

Blat z konglomeratu jest łatwy w utrzymaniu w czystości, a jego nieporowata struktura czyni go odpornym na niełatwe warunki panujące w kuchni. Do usunięcia większości zabrudzeń wystarcza niewielka ilość płynu do mycia naczyń oraz wilgotna szmatka. 

Warto zaznaczyć jednak, że konglomerat to mieszanka kamienia i żywicy - nie jest on więc niezniszczalny. Pozostawione na długo agresywne zanieczyszczenia mogą wniknąć w strukturę materiału. 

Blaty ze sztucznego kamienia produkowane są w wielu kolorach, a także z domieszką tworzyw i różnorodnych granulatów, pozwalają więc, w aranżacji wnętrz otrzymać efekt, którego nie spotkamy w naturze. Występują w wersji matowej lub błyszczącej, w niemal nieograniczonej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze aktualnie wzory to wszelkie odcienie beżu, zimne, krystaliczne odcienie oraz melanż struktury i marmurowych popielatych barw. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA