Meble.com.pl - komfort na miarę

Cargo Swing jest wyposażone w prowadnice umożliwiające pełen wysuw kosza poza front szafki. Fot. TCo.

Nowoczesna kuchnia. Postaw na pojemne, wysokie szafki

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 marz 2015 16:04 (aktualizacja: 11 marz 2015 08:32)

Wysokie kosze cargo są aktualnie jednym z ciekawszych sposobów na zagospodarowanie szafek kuchennych. Dzięki tym funkcjonalnym systemom zyskujemy sporo miejsca na nasze zapasy lub, przez lata kolekcjonowane kuchenne skarby.

Wysokie kosze cargo to zagadnienie, któremu warto przyjrzeć się bliżej podczas planowania układu oraz funkcji poszczególnych szafek kuchennych. Świetnie sprawdzają się jeśli istnieje potrzeba składowania większej ilości przedmiotów, a także, gdy jesteśmy zmuszeni do maksymalnego wykorzystania niewielkich gabarytowo pomieszczeń kuchennych. Na przykład w sytuacji kiedy chcielibyśmy zrobić w domu niewielką spiżarnię. Wysoki kosz cargo znacznie poprawi organizację oraz dostęp do jej zawartości. 

Kosz cargo to najprościej mówiąc kilka połączonych ze sobą półek zrobionych z cienkiego drutu. Poruszają się one na specjalnych prowadnicach, co pozwala na swobodne i płynne chowanie i wysuwanie ich z szafki, w której zostały zamontowane. Wysuwając kosz cargo wysuwamy jednocześnie całą zawartość naszej szafki a nie pojedyncze sekcje jak w przypadku szuflad. Taka konstrukcja sprawia że kosze cargo jest w stanie pomieścić i unieść przedmioty o większych gabarytach i cięższej wadze. 

Kosze dostępne są w różnych rozmiarach. W tzw. kategorii midi od ich wysokość sięga od 120 cm do 140 cm wysokości oraz maxi od 170 cm do 210 cm. Na rynku dostępne są także systemy z wieloma wysuwnymi i obrotowymi półkami, których wysokość można regulować. Produkty te mogą być porządkowane za pomocą specjalnych wkładek, mat antypoślizgowych, ograniczników, czy dodatkowych wysuwanych półeczek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA