Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyspa w kuchni pozwoli na sprawną organizację przestrzeni. Dzięki niej wszystko będzie pod ręką, a kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna. Fot. Blum

Nowoczesna kuchnia. Postaw na wygodne szafki cargo

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 wrz 2016 09:39 (aktualizacja: 13 wrz 2016 10:12)

Kuchnia powinna być nie tylko elegancka i ładna w wyglądzie, ale przede wszystkim wygodna w użytkowaniu. Wymaga więc odpowiedniego zagospodarowania.

Zagospodarowanie szafek kuchennych nie jest łatwe. Jednak nie musimy się już martwić, że będziemy musieli "nurkować" na drugi koniec szafki po talerz, garnek czy potrzebny produkt spożywczy, bo cargo zapewnia nam wygodny dostęp do każdego jej zakamarka. Oferta koszy i cargo do szafek kuchennych jest na tyle zróżnicowana, że możemy je z powodzeniem stosować zarówno w górnej, jak i dolnej strefie zabudowy. 

Warto wspomnieć na przykład kosze, które wysuwa się jeden za drugim lub półki o specjalnie wyprofilowanym kształcie, które wysuwają się osobno na zewnątrz szafki. W przypadku narożników pod kątem prostym wygodne jest natomiast zastosowanie kosza 3/4.

Innym ciekawym rozwiązaniem są kosze przeznaczone do szafki narożnej, na przykład z frontem na zawiasach, które po otwarciu drzwiczek chwyta się za uchwyt ramy i jednym ruchem wyciąga się przednie kosze, odchylając je w bok. W tym samym czasie tylne kosze przesuwają się na miejsce przednich. Innowacją jest możliwość wysunięcia tylnych koszy na zewnątrz szafki na niezależnych prowadnicach z hamulcem. Komfort użytkowania zapewniają także mechanizmy, tj. amortyzator, pozwalający na miękkie i bezszelestne zamykanie drzwi, bądź systemy, dzięki którym kosz na prowadnicy może być wysuwany całkowicie poza korpus szafki.

Wygodę użytkowania kuchni zapewniają także tzw. wysokie wyciągi, które z powodzeniem spełniają funkcję poręcznej spiżarki. Zapewniają wygodę podczas gotowania i chronią produkty przed przesuwaniem, a co za tym idzie - zniszczeniem. Co więcej, szafki większych rozmiarów sprawiają, że w kuchni łatwiej jest zachować porządek. Wszystkie akcesoria kuchenne czy artykuły spożywcze nie zalegają na blatach czy podłodze, ale są bezpiecznie ukryte.   

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA