Meble.com.pl - komfort na miarę

Relingi zawieszone pod szafkami górnymi są bardzo praktyczne. Można w nich umieścić suszarkę do naczyń czy też pojemniki z przyprawami. Fot. Nomet

Nowoczesna kuchnia. Tak sprytnie zagospodarujesz szafki górne

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 maj 2015 15:04 (aktualizacja: 14 maj 2015 08:30)

Funkcjonalne zagospodarowanie szafek górnych stanowi nie lada wyzwanie. Na polskim rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą na komfortowe korzystanie z tych trudno dostępnych miejsc.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię, bez różnego rodzaju rozwiązań zwiększających jej funkcjonalność. Nic dziwnego więc, że producenci akcesoriów oferują coraz to bardziej wymyślne rozwiązania, pozwalające zorganizować wnętrza kuchennych szafek, optymalnie zagospodarować każdy skrawek, często niewielkich przestrzeni oraz wygodnie korzystać z kuchni. Pomysłów przybywa wraz z poprawą jakości życia – i tak, o ile prowadnice do szuflad pełnego wysuwu czy „organizery” na sztućce są już znane i kupowane od lat, o tyle np. specjalne rozwiązania typu windy czy wysuwane półki, umieszczane wewnątrz szafek ulokowanych wysoko, ciągle w polskich kuchniach są swego rodzaju aranżacyjną nowinką. Być może dlatego, iż kuchnia wyposażona w „ułatwiające życie” akcesoria kuchenne jest zazwyczaj znacznie droższa od kuchni umeblowanej w „zwykły” sposób. 

Producenci oferują wiele rozwiązań pozwalających na funkcjonalne korzystanie z szafek nadblatowych - do dyspozycji mamy windy, cargo wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami o płynnej regulacji wysokości oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice. 

Z kolei dla tych, którzy nie chcą ukrywać wszystkich kuchennych drobiazgów np. słoiczków z przyprawami, noży czy innych kuchennych „narzędzi” w szafce czy szufladzie, producenci proponują linie relingów, które przykręca się nad blatem. Co prawda, powoli odchodzą one do lamusa, ciągle można je jednak spotkać jako element aranżacji zabudowy kuchennej. Widok zawieszonych na nich sztućców wykorzystywanych podczas przyrządzania obiadu, papierowych ręczników, folii aluminiowej, filtrów do kawy czy nawet karteczek przeznaczonych na kuchenne notatki, kreuje bowiem niezwykle przytulne i domowe wnętrze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA