Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Luxe Bianko" marki Stolkar. Białe fronty dobrze prezentują się z blatem oklejonym dekorem drewnopodobnym. Fot. Stolkar

Nowoczesna kuchnia. Wybierz meble w połysku

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 wrz 2014 07:01 (aktualizacja: 04 wrz 2014 10:54)

Tak jak moda na ubrania w stylu disco-glam, tak i meble na wysoki połysk wracają do łask. Głównie do kuchni i łazienki, bo to tam styliści wnętrz najchętniej osadzają w roli głównej „świecące” blaty czy fronty.

Projektanci upodobali sobie lustrzane tafle, bo dzięki nim łatwiej powiększyć i rozświetlić kuchnię, zwłaszcza tą zlokalizowaną w ciasnym mieszkaniu. „Lśniące” meble kuchenne odbijają światło, sprawiając, że odnosi się wrażenie, że jest więcej wolnej przestrzeni. 

Jeśli chodzi o kuchnie na wysoki połysk oczywiście najmodniejsza jest błyszcząca biel oraz jasne dekory drewnopodobne. Popularne są także inne kolory powierzchni, nabłyszczone oczywiście, np. grafit, bordo czy też kolor czarny (czasem wzbogacony brokatem). Najlepiej nadaje się do dużych, minimalistycznie urządzonych kuchni, np. surowych loftów. Świetnie komponuje się z często stosowanymi tam: stalą, szkłem czy betonem. Połysk świetnie prezentuje się różnorodnej kombinacji z matem, np. biel w połysku i matowe dekory drewnopodobne.

Trzeba zaznaczyć, iż na frontach w połysku odciski palców, wszelkie zarysowania i zabrudzenia są znacznie bardziej widoczne. Generalnie, im ciemniejsze wybarwienie frontów kuchennych, tym bardziej widoczne ślady użytkowania. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA