Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Brzoza marki Stolkar. Wnęki przełamują prostotę frontów oraz wizualne kształtują przestrzeń za pomocą światła i cienia. Fot. Stolkar

Nowoczesna kuchnia. Zobacz propozycje polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 paź 2015 12:44

Oferta polskich sklepów obfituje w meble kuchenne. Propozycje są funkcjonalne i pasują do różnych wnętrz. Na uwagę zasługuje także ich ciekawy design.

Kuchnia, to miejsce przygotowywania posiłków. W praktyce jednak jest również miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Właśnie dlatego producenci mebli coraz większą wagę przywiązują do jej wyglądu. 

Elegancja, prostota, naturalne materiały i stonowane kolory to cechy kolekcji, które możemy spotkać w ich ofercie. Bryły takich mebli są proste, linearne, często pozbawione uchwytów. Brył są także lekkie optycznie. Tą subtelność dodatkowo podkreślają liczne otwarte półki i witryny - proste w formie lub fantazyjnie wkomponowane w bryłę mebla. 

Projektanci mebli kuchennych stawiają także na łączenie materiałów. Trend „mieszaj i łącz” to różnorodne wariacje oraz eksperymenty kolorem i fakturą materiałów. Dominują materiały naturalne, szczególnie drewno lub jego imitacje, zestawiane w pomysłowe kombinacje z betonem, a także imitacja kamienia czy marmuru, które najczęściej możemy spotkać na blacie.  

Kolory są jasne i stonowane. Najczęściej możemy spotkać brązy w nietypowych odcieniach, jasne i ciemne szarości oraz złamane biele. Zgaszone kolory doskonale łączą się także z matowymi wykończeniami. Nie brak jednak także kuchni w połysku. Tu wiodącym kolorem jest biel oraz kolor kawy z mlekiem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA