Meble.com.pl - komfort na miarę

Mała sofa Boardwalk w turkusowym kolorze świetnie sprawdzi się w jasnym salonie. Miękkie siedzisko pozwoli na długie posiadówki, zaś kolorowe poduszki dodadzą nastrojowego wyglądu. Fot. Furniture Village

Nowoczesna sofa. 15 propozycji do małego salonu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 gru 2014 08:13 (aktualizacja: 08 gru 2014 10:19)

Wybór odpowiedniej sofy do małego salonu to nie łatwe zadanie. Należy uważnie przemyśleć kształt, formę i kolor idealnego modelu. Zagracić niewielki salon jest bowiem bardzo łatwo. Dziś pokazujemy jak temu zapobiec.

Zakup sofy odpowiedniej do małego salonu to nie lada kłopot. Co prawda wybór sof, narożników i kanap dostępnych na rynku jest bardzo szeroki, ale jeśli chodzi o meble o niewielkich gabarytach i do tego wyposażonych w odpowiednie funkcjonalności - wachlarz dostępnych rozwiązań jest znacznie ograniczony. Co więc wybrać, aby nasz salon był ładny, wygodny i praktyczny? 

Najlepiej sprawdzi się dwuosobowa sofa w jasnym kolorze, z wysokim, wyraźnie zarysowanym oparciem. Inną opcją są modele na smukłych, stalowych nóżkach z subtelnie podkreśloną formą. Tego rodzaju modele optycznie nie zabierają miejsca, dlatego są wprost idealne do małego salonu.  

Warto zwrócić uwagę także na nowoczesne modele wyposażone w wysuwany stoliczek bądź funkcjonalne półeczki, które pozwalają bez problemu sięgnąć po książkę, kiedy tylko mamy na to ochotę. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy już zajmować przestrzeni dodatkowym stolikiem czy biblioteczką. 

W małym salonie bardzo ważny jest kształt sofy. W tym przypadku warte polecenia są modele o geometrycznym, minimalistycznym kształcie, z rozkładanymi podłokietnikami. Inne rozwiązanie to stworzone dokładnie z myślą o oszczędności wnętrza sofy modułowe, które pozwalają na swobodę i dowolność aranżacji. Składają się one najczęściej z kilku części, dzięki czemu można je dowolnie zestawiać, rozsuwać i ustawiać według potrzeb wnętrza i własnych upodobań. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA