Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia na poddaszu. Beż ładnie komponuje się bardziej żywą kolorystyką np. filetem. Całość nabrała wyrazu. Projekt: Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna sypialnia. Te meble wybierają Polacy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 sie 2016 09:28 (aktualizacja: 16 sie 2016 09:52)

Sypialnie w domach Polaków urządzane są z pomysłem oraz z myślą o wygodzie wypoczynku. Prezentujemy kilka ciekawych aranżacji.

Co wyróżnia modną aranżację sypialni? Obserwując projekty z polskich mieszkań, można wysnuć wniosek , iż w jej urządzaniu dążymy do wygody. Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku oraz relaksu. Wcale nie musi być więc ogromna, grunt by zmieściło się w niej wygodne łóżko i szafa na ubrania, lub jeśli wnętrze jest naprawdę małe - niewielka komoda. 

Urządzając nowoczesną sypialnię projektanci dużo uwagi poświęcają ustawieniu łóżka. Najczęściej jest ono skierowane przodem do drzwi w bliskiej odległości od okna lub bezpośrednio pod nim. W ten sposób miejsce relaksu za dnia jest dość dobrze doświetlone, jeśli np. chcemy poczytać w spokoju książkę lub gazetę. Łóżko, jako najważniejszy mebel w sypialni musi mieć też solidną konstrukcję, żeby zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Obecnie do nowoczesnej sypialni najchętniej wybierane są łóżka tapicerowane, dzięki nim sypialnia staje się przytulna. Klimatu dodaje także zagłówek, który we wnętrzu pełni rolę elementu dekoracyjnego. 

Jeśli chodzi o stoliki nocne, w nowoczesnych sypialniach najlepiej sprawdzają się te nie do pary. Dwa różne kształty pomagają stworzyć ciekawszą aranżację. Wnętrze sypialni pięknie urozmaicają także fotel, puf lub szezlong. Meble te tworzą nie tylko dodatkowe miejsce do siedzenia - można na nich odłożyć także szlafrok przed snem. 

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia sypialni jest garderoba. Najczęściej robiona na wymiar, odpowiednio do kształtu pomieszczenia. Aby nie przytłaczała zbytnio wnętrza projektanci jej fronty wypełniają szkłem lub lustrem. Całkowicie natomiast rezygnują z frontów wykończonych ciemnym fornirem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA