Kolekcja Benjamin ma dużo przeszkleń, które ciekawie komponują się z lakierowanymi powierzchniami. Fot. Helvetia Wieruszów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 marz 2015 08:58 (aktualizacja: 19 marz 2015 08:48)

Nowoczesne meble. Najmodniejsze meblościanki w połysku

Meblościanka w pokoju dziennym to rozwiązanie praktyczne i bardzo wygodne. Z nią także można stworzyć ciekawą aranżację - nowoczesną i trendy. Wystarczy wybrać model na wysoki połysk.

Meblościanki to praktyczne rozwiązanie do pokoju dziennego. Dają wiele miejsca do przechowywania dekoracji, książek, czy nawet ubrań. Współczesne modele nie są już potężną bryłą, zajmującą całą ścianę, ale lekkimi modułami, które pozwalają ją zagospodarować w sposób lekki i przyjemny dla oka. 

Meblościanki to meble wybierane najczęściej do małych mieszkań. Przy pomocy linii mebli z tej samej kolekcji, które można ze sobą połączyć w spójną kompozycję, jesteśmy w stanie nawet najmniejszy pokój dzienny, urządzić wygodnie i modnie. Współczesne meblościanki pozwalają także na stworzenie lekkiej aranżacji, która nie przytłacza wnętrza i nie sprawia wrażenia, że jest w nim ciasno. Wszystko za sprawą przeszkleń, luster i otwartych półek, które dodają wnętrzu przestrzeni i nie zagracają go. 

Przekrój modeli i kolorów meblościanek jest bardzo szeroki. W zasadzie jesteśmy w stanie dopasować ją do każdego stylu wnętrza - od popularnych skandynawskich, po romantyczne aranżacje w stylu shabby chic. Warto jednak zastosować się do kilku sprawdzonych trików, chociażby tego, by do małych wnętrz, wybierać jasne, a nawet białe meble. Dzięki jasnym barwom wnętrze nabierze blasku i w naturalny sposób będzie przyciągało do wnętrza więcej światła. 

Ciekawym rozwiązaniem są również meblościanki z wewnętrznym oświetleniem w witrynach. To doskonałe, dodatkowe źródło światła, które wieczorami wprowadzi do pokoju fantastyczny, przytulny klimat. Jednocześnie oświetlenie pozwoli wydobyć z przedmiotów, które przechowujemy za szkłem, urok i sprawi, że będą prezentowały się elegancko. 

Najpopularniejsze dziś meblościanki na wysoki połysk, to także doskonałe rozwiązanie do małych wnętrz. Blask frontów odbija światło, dzięki czemu pokój wydaje się jaśniejszy. Ponadto, lakierowane powierzchnie są przejrzyste i działają podobnie jak lustro, w związku z czym, jeśli będą odbijały w sobie resztę wyposażenia salonu, optycznie go powiększą. To tak zwany efekt głębi, który dodaje wnętrzom objętości. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce