Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Morano. Kolorowe szkło tworzy wyjątkowy klimat w połączeniu w białymi lakierowanymi frontami. Fot. Szynaka Meble

Nowoczesny salon. 12 kolekcji z oświetleniem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 maj 2016 08:52 (aktualizacja: 04 maj 2016 08:53)

Światło w meblu robi prawdziwą furorę. Odpowiednio dobrane podkreśla nie tylko kształt mebli, ale też wydobywa intensywność barwy dekoru.

Meble z oświetleniem, oferowanym w opcji lub standardzie, cieszą się niezmiennym powodzeniem. Są atrakcyjne wizualnie, ale też niezwykle funkcjonalne. Światło zamontowane wewnątrz przeszklonych brył pięknie eksponuje umieszczone na półkach przedmioty i dekoracje, ale też sprawia, że wnętrze zyskuje jeszcze więcej światła.

Systemy oświetlenia akcentują dyskretnie narożniki, cokoły czy wieńce brył meblowych. W innych propozycjach natomiast podkreśla poziome linie półek bądź cały mebel, tworząc oryginalne zjawisko dekoracyjne.

Nic nie czyni mebla bardziej zjawiskowym niż połączenie oświetlenia ze szkłem. Producentów oferujących tego rodzaju rozwiązania jest tak wielu, iż nie sposób ich wszystkich wymienić. Warto jednak wspomnieć propozycje, w których zestaw oświetleniowy jest montowany na tylnych krawędziach półek, co daje ciekawe efekty wizualne.  

Inne interesujące kolekcje to te, w których oświetlenie montowane jest w dolnej części mebla, stanowiąc jego oryginalny element dekoracyjny. Zwykle są to małe lampki halogenowe montowane na wysięgnikach lub w specjalnie do tego przygotowanych płytach. Pełnią rolę dekoracyjną, podkreślają linie mebla, a po otwarciu drzwiczek oświetlają ciemne półki.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA