Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasny salon w domu jednorodzinnym. Mocnym akcentem wnętrza jest kolorowa sofa, która wyróżnia się geometryczną formą. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesny salon. Kapitalne pomysły na jasne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 lip 2015 13:31 (aktualizacja: 21 lip 2015 08:25)

Urządzić ładnie salon to nie lada sztuka. Ważny jest właściwy dobór materiałów oraz mebli. Obecne trendy aranżacyjne to przestrzeń oraz efektowne detale. Projektanci przekonują, że w salonie możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

Co wyróżnia najmodniejsze aktualnie wnętrza? Widzimy w nich dużo bieli, ciepłych beżów oraz szarości. Kolor biały jest czysty i dobrze odbija światło, przez co pomieszczenia wydają się optycznie większe. W dodatkach możemy odnaleźć kolor czarny i brązowy, ale jest także miejsce dla intensywnych barw, które dodają aranżacji dynamicznego charakteru.

Modne meble z kolei są lekkie w formie, proste oraz jednobarwne, bez ozdób i krzykliwych detali. Najczęściej wykonane są z drewna zestawionego ze szkłem. Dodatki są nieliczne. Nowoczesny salon nie może być zagracony, ilość mebli i elementów dekoracyjnych w nowoczesnych pomieszczeniach ograniczana jest więc do minimum. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się przestrzenne, nawet jeśli nie mają dużego metrażu.

Ważnym elementem wnętrz jest oświetlenie, np lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe w meblach czy taśmy LED-owe do podkreślenia wnęk, półek czy też ważnych elementów dekoracyjnych. Tkaniny w nowoczesnych aranżacjach zazwyczaj pozbawione są deseni, przyciągają wzrok fakturą i kolorem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA