Meble.com.pl - komfort na miarę

System Gent to kompozycja klasyki z nowoczesnymi rozwiązaniami. Stylistyka mebli bazuje na rysunku słojów drewna i jego wyrazistej fakturze w efektownym kolorze dąb stirling. Fot. Black Red White

Nowoczesny salon. Piękne kolekcje z jasnego drewna

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 24 cze 2015 10:46 (aktualizacja: 24 cze 2015 14:46)

Meble o jasnym rysunku drewna sprawią, że nasz salon zyska przytulny oraz klimatyczny wygląd. Są prawdziwą ozdobą wnętrza. Zobaczcie, co aktualnie możemy znaleźć w polskich sklepach.

Meble wyróżniające się ciepłym dekorem jasnego drewna na dobre zagościły we wnętrzach. Ich prosta, geometryczna forma, przeszklone szafki, ślicznie podświetlone szklane półki przypadły do gustu Polaków. Nic dziwnego. Bez względu na to, jaki charakter ma salon, komplet mebli z wyrazistym rysunkiem drewna sprawia, ze we robi się w nim przytulniej.

Co więcej, meble wyróżniające się takim wzornictwem są uniwersalne. Równie dobrze wyglądają w aranżacjach klasycznych, jaki i nowoczesnych. Chcąc ocieplić wystrój salonu, nie trzeba od razu kupować zestawu w całości wykonanego z drewna. Możesz wybrać białe meble do  salonu, ale ocieplone drewnianymi wstawkami. Barw, odcieni, faktur, usłojenia, układów jest tak wiele, że każdy znajdzie zestaw, który idealnie sprosta jego wymaganiom. 

Drewniane meble ładnie prezentują się w salonie o bardziej wyrazistych ścianach, np. kolorowych, jak i bardziej stonowanych - białych lub szarych. Drewno lubi wszelkie kolory ziemi. Odradzamy jednak łączenie pastelowych, jasnozielonych ścian z bardzo jasnymi, np. klonowymi meblami, ponieważ mogą wpłynąć niekorzystnie na ich wygląd, a sam salon może zyskać nieco mdły wygląd. Dobrym pomysłem jest pomalowanie żywszym kolorem jednej ściany w salonie, na przykład tej której zaplanowaliśmy ustawić główne moduły. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w salonie, który jest połączony z kuchnią – zaznaczy w ten sposób strefę TV. 

Zobaczcie kilka ciekawych nowości. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA