Got. GTV

Got. GTV

  • Autor: mg
  • 04 gru 2017 13:13 (aktualizacja: 07 gru 2017 08:59)

Nowy wymiar łazienki w stylu glamour

Ciężkie, złote czy kryształowe dekoracje, wszechobecna czerń i wyrazisty amarant to najbardziej oczywiste cechy stylu glamour. Jednak okazuje się, że powoli odchodzą one do lamusa. W ich miejsce pojawiają się przyciągające wzrok, eleganckie dodatki. Zobaczcie, jak powinna wyglądać łazienka w odmienionym stylu glamour.

Masywne meble, kryształowe żyrandole, złote ramy luster i brokat – styl glamour od zawsze kojarzył się z luksusem i bogactwem, garściami czerpiącymi z epoki baroku. To dlatego, zanim zaczniemy aranżować taką łazienkę, należy dokładnie rozważyć jej kompozycję. Pamiętajmy, że łatwo przesadzić z błyszczącymi dodatkami i eklektycznym doborem elementów wystroju wnętrza, ale stawiając na jeden mocny akcent i kilka wyrafinowanych detali, z łatwością stworzymy wysmakowane pomieszczenie.

Współczesna wersja glamour nie łączy eklektycznych dodatków, a wybiera niezwykłe przedmioty, które stają się mocnym punktem aranżacji. W przypadku łazienki doskonale sprawdzi się okazały żyrandol, nastrojowo odbijający świetlne refleksy na ciemnych płytkach; bogato zdobiona rama lustra, kontrastująca z chłodną taflą szkła czy oryginalne meble o połyskujących frontach. Mocnym punktem może stać się wszystko, co tak naprawdę ukochała sobie epoka baroku, jednak w nowoczesnym i odświeżonym wydaniu.

Zatem ważną rolę we współczesnej łazience w stylu glamour odegrają eleganckie i niebanalne uchwyty, będące swoistą biżuterią dla każdego mebla. Szczególnie ważną rolę do odegrania mają tu uchwyty zdobione kryształami.

Tam, gdzie jest glamour, musi być i światło – to ono tworzy nastrój w aranżacji pełnej czerni, różu i połyskujących elementów. Delikatne, relaksujące, przytłumione oświetlenie dekoracyjne pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój do odprężających kąpieli oraz wydobędzie z kryształowych detali niezwykłą feerię barw. Taśmy LED możemy instalować bezpośrednio na meblach czy lustrze, zaś wrażenie dodatkowej przestrzeni uzyskamy, podświetlając półki, wnęki oraz łazienkowe szafki – radzi Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV. W pomieszczeniach z podwieszanym sufitem doskonale sprawdzą się oprawy punktowe, a ściany i podłogi ozdobią oprawy kierunkowe, które pozwolą na efektywne wykorzystanie światła, a równocześnie wydobędą niezwykły urok zastosowanych w łazience elementów dekoracyjnych - dodaje ekspert firmy GTV.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce