Meble.com.pl - komfort na miarę

Komody z kolekcji "Cliff". Fot. Miniform

Odcienie i kontrasty – 15 propozycji dwukolorowych mebli

  • Autor: bm
  • 12 marz 2014 21:52

Monochromatyczne salony, kuchnie i jadalnie są passe! Teraz prym na rynku wiodą meble dwukolorowe, dzięki którym nie tylko unikniemy nudy, ale również zapewnimy sobie wiele możliwości aranżacji wnętrza.

Dualizm kolorów w segmencie mebli „twardych” widać wyraźnie w ofercie zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Trend ten, którego „jaskółki” obserwowaliśmy już 2-3 lata temu, zaznaczył się szczególnie silnie w ubiegłym roku. Podczas tegorocznych targów meblowych w Poznaniu okazało się jednak, że wcale nie zamierza zniknąć. Co najwyżej – ulega lekkiej modyfikacji. Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku lat modne były kontrasty – czerni z bielą, bieli z kolorem, czerni z kolorem lub barwnymi wstawkami, tak teraz coraz więcej producentów stosuje delikatnie przenikające się odcienie – jasnego dębu z szarością lub połączenia ciemniejszych i jaśniejszych wybarwień drewna. Nadal tendencję tę można zauważyć przede wszystkim w meblach kuchennych albo w kolekcjach przeznaczonych do pokoju dziecięcego, ale nie tylko – co widać na dołączonych zdjęciach.

Co zyskujemy, kupując meble dwukolorowe? Przede wszystkim powiew świeżości i nowoczesności w mieszkaniu. A ponadto możliwość dowolnej zmiany aranżacji wnętrza – dodatki możemy bowiem dopasowywać do każdego z kolorów osobno. Wstawki w kolorze białym rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają. Czarne lub szare dodają elegancji, a kolorowe – wnoszą do naszych czterech kątów szczyptę ekstrawagancji i... poprawiają humor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA