Meble.com.pl - komfort na miarę

Elegancka i nieco prowansalska aranżacja. Fot. Dekoria

Okrągły czy prostokątny? Wybierz idealny stół

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 kwi 2014 11:03 (aktualizacja: 18 kwi 2014 08:41)

Mały, duży, prostokątny czy okrągły? Jeśli chodzi o stół, to wybór jest ogromny. Podpowiadamy, jak znaleźć model doskonały.

Według wielu osób stół jest centralnym elementem wyposażenia domu. To jego bijące serce, przy którym codziennie gromadzi się rodzina. Warto więc zadbać, by stół w mieszkaniu był ładny i wygodny, ale także wykonany z dobrych materiałów, by służył nam długie lata.

Przed wyborem stołu warto zadać sobie pytanie, czy zapraszamy często do domu gości oraz czy przyjęcia i święta będziemy organizować we własnych czterech kątach. Jeśli tak, to konieczny będzie stół rozkładany. Niektóre modele dostępne w polskich salonach mogą rozsuwać się do niemal trzech metrów długości. Dzięki temu, nikomu nie zabraknie przy nim miejsca. Warto mieć na uwadze fakt, iż do wygodnego siedzenia przy stole w większym gronie, potrzeba około 550 mm szerokości dla każdej z osób. 

Decyzja o zakupie stołu z funkcją nie oznacza także, że do wyboru mamy jedynie modele o kształcie prostokąta. Okrągłe stoły także posiadają funkcje rozkładania. Jeśli więc mamy niewielkie mieszkanie, a raz na jakiś czas potrzebujemy dużego stołu, to dobrym wyborem będzie właśnie model okrągły, bowiem nierozłożony ma niewielkie rozmiary. Jednym zdaniem: dostosowuje się on do potrzeb użytkownika.

Równie ważne, oprócz wielkości stołu, są materiały z jakich został wykonany. Nieprzerwanie największą popularnością cieszą się stoły drewniane. Ich żywotność jest znacznie dłuższa niż modeli, które zostały wykonane z płyt MDF, jednak są także od nich znacznie droższe. Nie oznacza to jednak, że stoły niewykonane z litego drewna nie są warte uwagi. Dzięki egzotycznym fornirom lub nowoczesnym lakierowanym powierzchniom także stanowią ciekawe wyposażenie wnętrza i mają (podobnie jak stoły drewniane) wiele przydatnych funkcji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA