Meble.com.pl - komfort na miarę

10-23-09_0184.jpg

Organizacja w kuchni. Tak ułatwisz sobie życie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 lis 2014 08:33 (aktualizacja: 21 lis 2014 08:23)

Czy zdarzyło ci się, że mając ubrudzone ciastem dłonie, nagle musiałeś wyjąć coś z szafki? A może ciężko utrzymać ci porządek w szufladzie ze sztućcami? Zobacz jak możesz sobie ułatwić życie, przy pomocy sprytnych kuchennych organizerów i przyborów.

Życie w kuchni bywa problematyczne. Brudne ręce, klejące się od ciasta, a tu nagle okazuje się, że z szafki musisz wyciągnąć jeszcze jeden składnik - brzmi jak klasyk. Wyobraź sobie jednak, że w tej samej sytuacji masz możliwość lekko docisnąć kolanem front dolnej szafki, a cała jej zawartość wysuwa się jak na zawołanie. Prawda, że tak jest prościej? Sposobów na ułatwienie sobie funkcjonowania w kuchni jest wiele. Dzisiaj zaprezentujemy wam najciekawsze z nich.

Wysokie carga, służące poniekąd za domowe spiżarnie, szuflady na cicho domykających się prowadnicach czy nawet organizery z milionem przegródek, to już standard w zarówno średniej, jak i wysokiej klasy zabudowach kuchennych. Wszystko to jest nam niezbędne, ponieważ usprawnia nasze życie i skraca ilość czasu spędzanego w kuchni na przygotowywaniu posiłków. 

Pomysły producentów na tym się jednak nie kończą. Dzięki czemu możemy zafundować sobie w kuchni wysuwany spod blatu - kolejny blat, który może posłużyć za stolik lub dodatkową przestrzeń roboczą. Producenci wiedzą także, że nowoczesne gospodynie domowe przepisy wyszukują dziś w Internecie, dlatego proponują umieszczenie tabletu na specjalnej podstawce, zawieszonej na wysokości wzroku osoby gotującej. Kolejnym trikiem jest zastosowanie szuflady w nietypowym miejscu - na samym dole szafek, w miejscu, gdzie tradycyjnie znajdują się cokoły. To możliwość wykorzystania dodatkowej przestrzeni w kuchni, której jak wiemy, nigdy nie jest za wiele.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji do kuchni. Wyłącznie najlepsze pomysły!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA