Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: mg
  • 27 wrz 2017 11:18 (aktualizacja: 29 wrz 2017 09:06)

Organizery w meblach kuchennych - jak zachować porządek w szufladzie?

Łatwy dostęp, ergonomia i wygoda - szuflady mają wiele zalet. Ale żeby korzystanie z nich było przyjemnością, musi w nich panować ład. A o to niekiedy jest trudno. Rozwiązaniem są systemy organizacji, dzięki którym wszystko w szufladzie będzie znajdowało się na swoim miejscu.

Kuchnia połączona z salonem - jakie meble będą najlepsze?

Aranżując kuchenne wnętrza, coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych szafek na rzecz bardziej poręcznych szuflad. Systemy te, oferujące pełny wysuw i duży udźwig, gwarantują bowiem zdecydowanie łatwiejszy dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy. I to bez konieczności tracenia czasu na poszukiwanie produktów ukrytych gdzieś w głębi szafki.

Jednakże dostęp ten rzeczywiście jest bezproblemowy tylko wtedy, gdy w szufladach panuje ład. A ten trudno wprowadzić i jeszcze trudniej utrzymać w miejscach, gdzie przechowujemy mnóstwo drobnych przedmiotów - akcesoria kuchenne, sztućce, przyprawy, produkty spożywcze i środki czystości... Receptą na porządek w szufladach są nowoczesne systemy organizacji.

Podstawę systemów organizacji szuflad są wkłady z tworzywa sztucznego, dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach podziałek. Wkłady pomogą uporządkować sztućce i niewielkie kuchenne akcesoria.

Znacznie więcej możliwości oferują systemy relingów i ścianek wewnętrznych. Pozwalają one na dokładne rozplanowanie wnętrza szuflad, a co za tym idzie również przechowywanych w nich przedmiotów. Relingi uniemożliwiają wyższym produktom, na przykład butelkom, przesuwanie się podczas otwierania i zamykania szuflady. Z kolei ścianki tworzą odrębne boksy, w których można ułożyć mniejsze przedmioty. Relingi i ścianki w każdej chwili można przesunąć i dostosować do zmieniających się potrzeb. 

W szufladach, w których zamierzamy przechowywać zastawę stołową, znakomicie sprawdzają się również specjalnie wyprofilowane uchwyty. Wykonane z drutu, zabezpieczają przed przesuwaniem się talerzy, które są w nich ułożone jeden na drugim. Dodatkowo, umożliwiają wyjęcie i przeniesienie stosu bez ryzyka wysunięcia się i potłuczenia pojedynczych naczyń. Uchwyty można dopasować do wielkości talerzy.

Rozwiązaniem godnym uwagi są również maty antypoślizgowe, które można docinać na pożądany rozmiar. Sprawdzą się one zarówno w głębokich szufladach, w których chcemy przechowywać zastawę - uniemożliwią wówczas przesunięcie się talerzy czy garnków podczas otwierania, a do tego wytłumią dźwięk kładzionych przedmiotów. Maty polecane są również do szuflad płytkich, w których chcemy trzymać drobne akcesoria. Wówczas zabezpieczą dno przed zarysowaniem, a do tego ułatwią utrzymanie czystości (wystarczy je wyjąć i umyć).

Odrębną grupą systemów przeznaczonych do uporządkowania szuflad są pojemniki do segregacji odpadów. Dostępne w różnych konfiguracjach liczby i pojemności wiader pozwolą na dostosowanie wnętrza szuflady do indywidualnych potrzeb i znacząco ułatwią radzenie sobie z segregacją.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce