Zestaw wypoczynkowy Mezzo. Fot. Kler

Zestaw wypoczynkowy Mezzo. Fot. Kler

  • Autor: bm
  • 06 paź 2017 09:33 (aktualizacja: 09 paź 2017 10:02)

Pięć powodów, dla których warto wybrać skórzaną sofę

Meble wypoczynkowe ze skóry naturalnej zawsze były i nadal są synonimem luksusu i ponadczasowej klasyki. Sprawią, że nasz salon będzie wyglądał elegancko przez wiele lat, a dobrej jakości skóra, odpowiednio pielęgnowana, pozostanie na długo gładka i miła w dotyku.

Chociaż coraz więcej jest zwolenników nowoczesnych, łatwych w utrzymaniu tkanin obiciowych, skóra wciąż ma swoje grono wielbicieli. Nie bez powodu, ponieważ me wiele zalet nie do przecenienia. Wybraliśmy pięć najważniejszych jej cech, które sprawiają, że skórzana sofa zawsze będzie trafnym wyborem:

1. Skóra naturalna jest bardziej wytrzymała na pęknięcia czy przetarcia niż tkaniny. Nawet intensywnie użytkowana powinna zachować swoje właściwości i dobry wygląd;

2. Łatwo utrzymać ją w czystości, chociaż warto znać najważniejsze zasady jej pielęgnacji. Prawidłowe jej czyszczenie specjalnymi preparatami pozwoli zachować piękny wygląd tapicerki skórzanej przez wiele lat. Najczęstszy błąd to używanie niewłaściwych środków do pielęgnacji skór, które powodują jej łuszczenie, odbarwienia oraz naruszenie zewnętrznej warstwy ochronnej.

3. Skóra jest przyjazna dla alergików, co nie jest bez znaczenia w obecnych czasach, w których nie brakuje alergenów, a zdrowie jest na wagę złota. Dzięki temu, że nie pochłania dymu papierosowego i jest odporna na przywieranie kurzu, będzie dobrym wyborem, jeśli dbamy o powietrze, którym oddychamy w mieszkaniu;

4. Skórzane meble wyglądają efektownie nawet, gdy nie są już nowe. Ponadto naturalne pochodzenie tego materiału powoduje, że meble mogą mieć indywidualny charakter.

5. Skóra jest jednym z najbardziej trwałych materiałów, jakie są obecnie stosowane do tapicerowania mebli. Panuje przekonanie, że wybierając taką opcję, zapewniamy sobie komfortowy wypoczynek na wiele lat.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce