Meble.com.pl - komfort na miarę

Pięknie wykończona ścienna zabudowa kuchenna. Rama wykonana z drewna tworzy efektowną oprawę i idealnie komponuje się z wyspą, będącą jednocześnie kuchennym stołem, Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz

Piękna kuchnia. Wybierz do niej drewniany blat

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 wrz 2015 08:58 (aktualizacja: 03 wrz 2015 08:24)

Drewniane blaty przyciągają wzrok pięknem i naturalnością. Niestety prawdziwe drewno jest drogie, a także trudne do utrzymania w nienagannym wyglądzie. Czy jest więc jakaś alternatywa?

Najpopularniejszym materiałem do produkcji blatów kuchennych są drewna twarde, takie jak jesion, buk czy dąb. Piękne i naturalne, ale także bardzo kosztowne. Nie tylko w momencie samego zakupu, ale także w codziennym utrzymaniu, bowiem wymagają szczególnej pielęgnacji. Na drewnianym blacie nie można zapomnieć o użyciu deski do krojenia, bowiem każde pociągnięcie nożem pozostawi na nim ślad, który ciężko usunąć lub będzie to całkiem niemożliwe. Ponadto naturalne drewno z czasem ciemnieje, a tym samym może stracić na swoim uroku. Na szczęście istnieje alternatywa dla miłośników drewnianych powierzchni. To blaty drewnopodobne, które wykonane z płyty MDF i pokryte odpowiednim laminatem są równie piękne jak ich naturalni poprzednicy, ale znacznie tańsze i bardziej odporne na uszkodzenia.  

Nienaturalne blaty kuchenne w przeważającej mierze wykonane są na bazie płyty wiórowej, a dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest nadanie im wzoru, który do złudzenia będzie przypominał naturalne drewno. Od dłuższego czasu szczególną popularnością cieszą się blaty imitujące drewno dębowe, a największą przychylność konsumentów zdobył jak dotąd dekor „Dąb Sonoma”. Pokryta nim płyta ma jasny, blado beżowy kolor, a także wyraziste rysunki, które na długim blacie tworzą ciekawe wzory. 

Dekory blatów, które imitują drewno doskonale sprawdzają się w aranżacji nowoczesnych kuchni. Jasne blaty o delikatnych rysunkach słoi będą ocieplały kuchnię, w której zastosowano białe fronty w wysokim połysku. Łącząc ze sobą lakierowane powierzchnie można „bawić” się tonacją całego pomieszczenia, dodawać mu ciepła lub je odbierać. W celu stworzenia przyjemnego kontrastu ciemnego blatu i jasnych frontów warto sięgnąć po blaty w spokojnych odcieniach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA