Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z barem, otwarta na strefę dzienną. Drewnem wykończono wysoką zabudowę oraz fragment ściany nad blatem. Czarny blat idealnie spina kompozycyjną całość. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Piękna kuchnia. Wybierz zabudowę w kształcie litery G

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 marz 2015 10:16 (aktualizacja: 09 marz 2015 08:26)

Zabudowa w kształcie litery G to rozwiązanie wręcz idealne jeśli nasza kuchnia jest duża. Przy takim układzie praca w kuchni staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i ergonomiczna.

Każdy z nas ma wobec kuchni własne wymagania i indywidualne oczekiwania. Dotyczy to nie tylko wzornictwa - również odpowiednia funkcjonalność czyni z kuchni osobistą przestrzeń, w której czujemy się najlepiej. Ci, którzy urządzali już mieszkanie wiedzą, jak wiele wiąże się z tym przyjemności. Jeśli tylko możemy pozwolić sobie finansowo na różne rozwiązania, także te najnowocześniejsze, które wpływają znacząco na zwiększenie komfortu i jakości pracy, to pole do popisu staje się naprawdę szerokie. Swobodę wyboru potęguję także ilość dostępnych aktualnie ciekawych opcji i rozwiązań. Dziś chcielibyśmy zaprezentować garść pomysłów na kuchnię, która kształtem nawiązuje do litery "G".

O zastosowanie tego układu mogą pokusić się właściciele dużych kuchni, szczególnie takich o kształcie zbliżonym do kwadratu. Najlepiej prezentuje się w kuchniach otwartych na salon. W wersji klasycznej kuchnię "G" tworzy układ z 3 szafkami narożnymi oraz bardziej masywną boczną zabudową, na ogół jednak stosuje się zabudowę w kształcie litery U, z dobudowanym barem lub półwyspem. 

Kuchnia "G" poza swoim wyjątkowym wyglądem pozsiada wiele zalet. Pozwala bowiem precyzyjnie wytyczyć i zagospodarować tak zwany trójkąt roboczy, na który składają się zlewozmywak oraz sprzęty AGD. Ustawienie tych sprzętów w przeciwległych punktach pomieszczenia zwiększa ergonomie pracy podczas przygotowywanie posiłków, ale też ułatwia sprzątanie.  

Zobaczcie kilka niesamowitych pomysłów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA