Zdobione uchwyty pięknie prezentują się na meblach o klasycznej formie. Fot. GTV

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 kwi 2017 13:42 (aktualizacja: 06 kwi 2017 13:58)

Piękne meble. Dobierz idealne uchwyty

Uchwyty meblowe to element doskonale harmonizujący z wnętrzem. Do wyboru są uchwyty klasyczne, nowoczesne, glamour, jak również retro.

Wzory uchwytów meblowych dostępnych w premierowym katalogi firmy GTV zainspirowane są najnowszymi trendami rynkowymi i klasycznymi kształtami. Niezależnie od stylu pomieszczenia nawet najbardziej wymagający klient znajdzie produkt doskonale harmonizujący z wnętrzem, bowiem w nowej ofercie znajdują się uchwyty klasyczne, nowoczesne, glamour, retro i dziecięce.

Katalog uchwytów otwiera Shape Art – pięć zachwycających kolekcji uchwytów stworzonych specjalnie dla GTV przez grupę polskich projektantek w ramach autorskiego projektu. - Jej wyróżnikiem jest klasyczna, subtelna i delikatna, a zarazem wyrazista linia, która nadaje uchwytom niepowtarzalny i nowoczesny wygląd, łącząc pozorne sprzeczności w zachwycające piękno. Ich urodę i funkcjonalność docenili zarówno eksperci jak i użytkownicy - zainspirowany naturą łagodny łuk Cleo wyróżniony został złotym Medalem MTP i rekomendacją do nagrody Dobry Wzór, a praktyczny Senior o użytecznej i efektownej formie – Złotym Medalem MTP, Złotym Medalem MTP – Wybór Konsumentów i nagrodą Diament Meblarstwa – mówi Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Nowoczesne – geometryczne kształty

Linię nowoczesnych uchwytów charakteryzują wyraźne, mocne, zgeometryzowane kształty. Będą one doskonałym uzupełnieniem nieco surowych, minimalistycznych i industrialnych wnętrz. – W zależności od faktury i kolorystyki wybranych uchwytów meble nabiorą wyrazistego, bardziej zdecydowanego stylu. Delikatny, minimalistyczny UZ – G2 nada elegancji i wyrafinowania meblom o lakierowanych frontach, a jednocześnie nie zdominuje ich powierzchni – podpowiada ekspert firmy GTV. Jednobarwnym frontom wykończonym na wysoki połysk dedykowana jest kolekcja Monza, łącząca chrom z bielą, czernią lub szczotkowaną stalą. Wyjątkowy efekt jaki powstał z połączenia tych kontrastów idealnie wpisuje się w najnowsze wnętrzarskie trendy, łączące elementy o gładkiej i wypolerowanej fakturze. Piękno kontrastów wykorzystuje również uchwyt Doppio o długim, falującym, specjalnie wyprofilowanym kształcie podkreślającym linię szuflad.

Klasyczne – oszczędna, prosta forma

W portfolio GTV znajdują się również propozycje dla wielbicieli klasycznych aranżacji. - Oszczędna, gustowna i piękna w swej prostocie forma uchwytów UZ – 04, Calabria czy UZ – 14 sprawdzi się we wszystkich wnętrzach: kuchniach, łazienkach, salonach, garderobach i biurach. Ich falisty kształt wprowadza do klasycznych aranżacji odrobinę fantazji – poleca Joanna Repko.

Wpuszczane i krawędziowe – dyskrecja i funkcjonalność

Wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo – w biurach czy pokojach dziecięcych – warto sięgnąć po uchwyty wpuszczane. Ze względu na brak ostrych, wystających elementów można je zastosować również tam, gdzie meble ustawione są w wąskich przejściach. Sprawdzą się nie tylko na standardowych frontach, ale również jako dyskretny uchwyt w drzwiach przesuwnych, zwłaszcza jeśli zachodzą one na siebie. W minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach popularnym rozwiązaniem są uchwyty Hexi, Trex czy Paxo. Dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie efektownie podkreślą linię i styl nowoczesnych mebli.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce