Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Trixo to modne lakierowane powierzchnie i minimalistyczny kształt brył. Dedykowana jest wnętrzom nowoczesnym. Specjalne frezowania w lakierowanych frontach pozwalają na wygodne manewrowanie szafką. Fot. Black Red White

Piękny salon. Ciekawe kolekcje bez uchwytów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 lut 2016 12:33 (aktualizacja: 03 lut 2016 08:46)

Meble o gładkich frontach, pozbawionych tradycyjnych uchwytów świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Zobaczcie kilka przykładów mebli bez uchwytów.

Zaletą mebli pozbawionych uchwytów jest całkowicie jednolita i gładka powierzchnia frontów. Przez to kolekcje te idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Proste płaszczyzny bez zbędnych, wystających elementów to także komfort utrzymania mebli w czystości. Szafki można bez trudu przecierać i czyścić w dowolnym kierunku, bez obawy, że ściereczka nasączona środkiem natrafi na przeszkodę. Poza tym, fronty bez uchwytów, otwierane na przykład na dotyk to wysoka wygoda, którą doceni każda pani domu.

Producenci mebli do salonu mają kilka sposobów na fronty bez tradycyjnych uchwytów. Jednym z nich jest zastosowanie uchwytów wpuszczanych we fronty. Mogą być one rozciągać się na całą szerokość szafki lub wręcz przeciwnie - być niewielkich rozmiarów. Fronty mogą posiadać także specjalne frezowania, np. na obrzeżach frontów. Rozwiązanie to jest możliwe do zastosowania w przypadku frontów drewnianych lub lakierowanych. W przypadku frontów lakierowanych, frezowane uchwyty wyglądają bardzo efektownie, nie są jednak zbyt praktyczne. Uderzanie o lakierowany uchwyt, może spowodować zarysowania i odpryski lakieru, które wizualnie szpecą mebel. 

Producenci mebli proponują także rozwiązania, które pozwalają się cieszyć całkowicie gładką i jednolitą powierzchnią. Umożliwiają to specjalne systemy, dzięki którym szafka otwiera się poprzez lekkie naciśnięcie ręką w odpowiednim miejscu. Bardziej zaawansowanym, ale i o wiele droższym rozwiązaniem, jest elektryczne wspomaganie otwierania, które sprawia, że szafka otwiera się dosłownie na zawołanie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA