Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik kawowy z mchem. Kwadratowa podstawa nadaje stolikowi industrialny charakter. Fot. Malita Just Wood

Piękny stolik w salonie. Wybieramy do niego nóżki

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 lis 2016 11:18

Wybierając stolik czy też stół do naszego wnętrza, mamy to szczęście, że w bardzo wielu przypadkach sami możemy zadecydować, jak finalnie projekt ma wyglądać. Zwracamy uwagę na wymiary, materiał z jakiego ma być zrobiony blat. A co z nóżkami?

Urządzając salon staramy się zadbać o każdy szczegół, biorąc pod uwagę, iż jest to miejsce spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. Jakże przydatnym meblem okazuje się stolik kawowy – kiedy już wiemy jaki model najbardziej pasuje do naszej przestrzeni: znamy wymiary, rodzaj blatu – pora zastanowić się nad wyborem nóżek.

Marka Malita Just Wood w swojej ofercie posiada kilka typów nóżek. To co jest tu dosyć istotne – wykonywane są na życzenie klienta z drewna, stali nierdzewnej lub lakierowanej proszkowo na wybrany kolor.

Kiedy wiemy już z jakiego materiału mają zostać zrobione, warto pomyśleć o ich kształcie. Tutaj projektanci dają nam szeroki wybór. Trapez, ramka, koziołek, hairpin legs oraz nóżki w kształcie litery „U”. Trzeba pamiętać, że nóżki wykonane z drewna nadadzą lekkości całej konstrukcji, natomiast jeśli nasze wnętrze cechuje minimalizm to tutaj sprawdzi się np. kształt, który układa się w trapez. Uzyskamy dzięki temu charakter nieco loftowy. Równie ciekawie prezentują się nóżki typu hairpin legs. Są dosyć nietypowe, ale ciekawe wzorniczo. Jest to dobra alternatywa dla standardowych rozwiązań.

Stolik podobnie, jak stół kupujemy na lata. Przy jego wyborze warto zadbać o każdy szczegół. Poniżej prezentujemy nóżki dostępne w ofercie Malita Just Wood.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA