Meble.com.pl - komfort na miarę

Warto postawić na meble z jednej kolekcji, dzięki czemu pokój maluszka będzie spójny i estetyczny. Fot. Muppetshop

Pierwsze łóżeczko dziecka. Zobacz piękne modele

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 lip 2016 12:21 (aktualizacja: 22 lip 2016 12:38)

Dzieci rosną szybko, a ich potrzeby zmieniają się równie dynamicznie. Chcąc temu sprostać, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju – dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.

Każdy rodzic wie, że kluczowym meblem w dziecięcym pokoju jest łóżeczko. To miejsce, gdzie nasze dziecko spędza wiele czasu w początkowych miesiącach swojego życia. Pierwsze łóżeczko powinno być wygodne i bezpieczne, a przy tym idealnie dopasowane do potrzeb malucha, który w okresie niemowlęcym potrzebuje przede wszystkim dużo snu, bliskości rodzica i poczucia bezpieczeństwa. Z reguły rodzice przy wyborze łóżeczka zwracają uwagę na jakość materiałów, z których jest wykonane, szczególnie ważne jest bezpieczeństwo maluszka oraz aspekty funkcjonalne - wygodny, zdrowy dla kręgosłupa, hipoalergiczny materac oraz możliwość przekształcania mebla wraz z rozwojem dziecka. Bardzo przydatna jest funkcja kołysania, która pozwala uśpić dziecko, czy uspokoić je, gdy płacze. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się także łóżeczka z przenośną „gondolą”, czy wyposażone w kółka, które pozwalają wygodnie przemieszczać je w obrębie domu lub mieszkania.

Kosz Mojżesza

Rozwiązaniem nowym, ale cieszącym się rosnącą popularnością rodziców jest Kosz Mojżesza. Ze względu na niewielkie rozmiary, lekkość i mobilność, mały człowiek może przebywać z nami o każdej porze dnia. Niektóre kosze dają również możliwość przekształcania w kołyskę. Do wyboru mamy kosze rattanowe Kidsmill, czy te wykonane z higienicznego i bezpiecznego tworzywa najnowszej generacji marki Shnuggle. A jeśli chcemy podczas naszego snu mieć noworodka blisko siebie, możemy zawiesić przy naszym łóżku lekką, uszytą z naturalnej tkaniny kołyskę Leander.

Sen i zabawa

Gdy dziecko jest już nieco większe, idealnie sprawdzi się klasyczne łóżeczko w rozmiarze 60 x 120 cm lub 70 x 140 cm z drewnianymi barierkami oraz materacem o regulowanej wysokości mocowania. To ostatnie rozwiązanie pozwoli rodzicom wygodnie układać je do snu i podnosić, a gdy dzieci, będą już samodzielnie stać – będą wtedy bezpieczne. W tym miejscu warto wspomnieć o często popełnianym błędzie – otóż łóżeczka nie powinno się traktować jako kojca do zabawy w ciągu dnia. Po pierwsze dziecko powinno kojarzyć łóżko ze snem, a po drugie – będzie ono trochę za wąskie. Dlatego, jeśli budżet i przestrzeń na to pozwalają, warto przewidzieć osobny kojec do dziecięcych zabaw coraz bardziej mobilnego malucha.

Wiele łóżeczek w rozmiarze 70 x 140 cm posiada opcję przekształcania z łóżeczka w tapczan, a nawet mini sofę, co sprawia, że mebel „rośnie razem z dzieckiem” i może służyć przez kilka lat – od urodzenia aż do 5–6 roku życia, a jako sofa nawet dłużej. Takie rozwiązania oferują łóżeczka marek QUAX, Kidsmill i Leander, dostępne w ofercie Muppetshop.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA