Sofa Lund z pikowanym oparciem i podłokietnikami. Fot. Libro

Sofa Lund z pikowanym oparciem i podłokietnikami. Fot. Libro

  • Autor: bm
  • 17 sie 2017 09:38 (aktualizacja: 18 sie 2017 09:46)

Pikowane sofy w salonie - ponadczasowy urok detalu

Jak sprawić, by nasz sofa nie była nudna i nijaka? To proste - wystarczy wybrać model z pikowaniem lub ozdobnymi przeszyciami. Taki drobny detal potrafi odmienić cały mebel, zwłaszcza gdy pikowanie podkreślone jest ciekawym guzikiem lub np. kryształem Swarovskiego...

Pikowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów nadawania meblom tapicerowanym wyszukanego, eleganckiego wyglądu. Jest to jednocześnie jedna z najstarszych technik zdobniczych, która w ciągu ostatnich kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Pikowane meble cieszą się dużym powodzeniem na rynku.

Tego rodzaju ozdoby można zastosować zarówno na tkaninie, jak i na skórze naturalnej czy ekoskórze. Przeszycia lub pikowania mogą znaleźć się na całym meblu lub tylko na oparciu albo na podłokietnikach sofy. Pikowanie może być „czyste” lub podkreślone (z zastosowaniem np. guzików). Podczas pikowania mebli najczęściej używane są zwykła guziki. Bardziej ekskluzywne meble mogą być pikowane również innymi produktami jak np. ostatnio bardzo modnymi, kryształami Swarovskiego. Ciekawie wyglądają również meble ozdobione przeszyciami wykonanymi nićmi w kolorach kontrastujących z obiciem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce