Meble.com.pl - komfort na miarę

"Award" Cotta. Fot. Cotta

Pod nogi lub pod kubek z kawą - wiele funkcji pufa

  • Autor: kh
  • 06 maj 2014 15:43 (aktualizacja: 09 maj 2014 08:29)

Dodatkowe miejsca do siedzenia, podnóżek pod nogi, podręczny stolik - te funkcje nie muszą się wykluczać. Wszystkie pełnią tapicerowane pufy, które coraz częściej stają się nieodłączną częścią zestawów wypoczynkowych.

Tapicerowane pufy w pierwszej chwili, dla wielu osób kojarzą się wyłącznie z dodatkowym miejscem do siedzenia usytuowanym w pokoju dziennym. Jednak jeśli zastanowimy się chwilkę dłużej, okaże się, że puf może pełnić znacznie więcej funkcji. Bo komu choć raz jeden nie zdarzyło się położyć na tym meblu pledu albo swetra? Kto nie odłożył na niego czytanej właśnie książki lub kolorowego magazynu? Kto w końcu, choć raz nie miał pokusy, by postawić na nim miseczki z przekąską?

Proponowane obecnie przez producentów mebli pufy doskonale sprawdzają się we wszystkich wymienionych wyżej sytuacjach. Na ogół przybierają one geometryczną formę na bazie kwadrata lub koła. Wypełnione pianką z boków i z góry, bardzo często zdobione są pikowaniami i przeszyciami. Niektórzy producenci, znając stawiane pufom wymagania, niekiedy dołączają do tego mebla praktyczne drewniane lub szklane blaty. Rozwiązania takie znacznie podnoszą wartości użytkowe tego niepozornego, choć tak przydatnego na co dzień mebla. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA