Meble.com.pl - komfort na miarę

Maleńkie dzieci potrzebują bodźców, jak żywe kolory, które będą budziły w nich ciekawość świata. Kolekcja Hometown w wersji kolorowej to doskonała propozycja do pokoju maluszka. Fot. Meble Vox

Pokój dziecięcy. Najpiękniejsze meble dla maluszków

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 03 marz 2015 10:05 (aktualizacja: 04 marz 2015 08:56)

Pokój dziecięcy powinien spełniać trzy podstawowe zasady. Zapewniać dziecku nieskrępowane miejsce do odpoczynku oraz snu, dawać przestrzeń do zabawy, a także rozwijać jego kreatywność. Zobaczcie najlepsze meble dla niemowląt.

Potrzeby dziecka z każdym rokiem stają się coraz większe, warto więc decydować się na meble, które będą „rosły” razem z nim. Meble, które z powodzeniem mogą służyć zarówno dla niemowlaka jak i przedszkolaka to nie płonne marzenie, ale rzeczywistość. Klasyczne łóżeczka ze szczebelkami z powodzeniem można przeistoczyć w wygodną leżankę, zaś proste łóżko z doczepianą barierką, w którym sypia dwulatek da się rozsunąć do dwóch metrów długości. 

Wybierając łóżeczko dla niemowlęcia warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, m.in. na to, że nie mogą one mieć żadnych wystających elementów oraz ostrych krawędzi. Równie ważna jest także odległość jaka dzieli od siebie szczebelki. Nie mogą być osadzone zbyt blisko, ponieważ groziłoby to ryzykiem uwięzienia w nich głowy, nóżek lub rączek dziecka. Chcąc uniknąć kupowania kolejnego mebla do spania za rok czy dwa, warto wybrać model ze zdejmowaną całkowicie barierką. Łóżeczko, którego jedną ze ścianek można całkowicie zdemontować i stworzyć tym samym stylowy tapczanik, posłuży dziecku przez wiele lat. 

Dla starszego dziecka, które wyrosło już z kołyski praktycznym meblem będzie łóżko, które można rozciągnąć wzdłuż. Dla maksymalnego komfortu dziecka, modele rozsuwane mają umieszczone pod ramą szyny wzmacniające, a wsparcie dla ciała dają drewniane, sosnowe listewki tworzące stelaż. Jednakowoż funkcja jaką jest regulacja długości łóżka nie oznacza, że model musi być wykonany wyłącznie z drewna. Dla osób ceniących sobie klasyczne meble o nieco romantycznym wyglądzie z pewnością spodobają się modele wykonane ze stali i barwione szpachlą na biały lub czarny kolor z ozdobnym wykończeniem bocznych wstawek oraz zagłówka.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA