Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko Oeuf Trundle jest wygodnym miejscem do spania dla dzieci od 4 roku życia. Posiada wysuwany materac, dzięki czemu idealnie sprawdza się w sytuacji, kiedy rodzeństwo dzieli jeden pokój. Fot. Modern Kids

Pokój dziecka. 10 kolekcji, które uczynią go wyjątkowym

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 31 marz 2015 12:57

Pokoik dziecięcy może przypominać prawdziwy plac zabaw. A to dzięki meblom, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też bawią i przyspieszają rozwój dziecka.

Dzieci, podobnie jak dorośli, mają prawo do twórczego korzystania ze swego otoczenia. Ich pokoik powinien więc podążać za modą oraz uwzględniać płeć, wiek, zainteresowania, a co ważniejsze – sposób spędzania wolnego czasu i nauki w domu. Same meble natomiast powinny dawać możliwość indywidualizowania wnętrza, prezentacji własnego stylu oraz emocji.  

Czasem wystarczy trochę wyobraźni, aby z całkiem neutralnego pokoju stworzyć przestrzeń dla dziecka, która stanie się jego ulubionym miejscem zabawy, odpoczynku i relaksu. Magiczne "to coś" takiego miejsca ukryte jest zazwyczaj w szczegółach - bajkowym kształcie mebli, kolorowych dodatkach typu tablice do pisania, liny do wspinaczki, huśtawki i kontenerki na zabawki, które mogą przydać się dziecku na tysiąc różnych sposobów. Zamontowane na drzwiach szafy, biurka, stolika powierzchnie do rysowania pozwalają maluchom rozwijać talenty plastyczne, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo oszczędzenia ścian przez małych artystów. 

Ciekawym pomysłem na aranżację pokoju dziecka są też mięciutkie krzesełka o nietypowych kształtach lub zawieszane fotele-hamaki, na których dziecko może się bujać.

Zobaczcie meble, które pozwolą zaaranżować pokój naszej pociechy z prawdziwym pomysłem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA