Meble.com.pl - komfort na miarę

System modułowy Graphic doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pokojach dziecięcych i młodzieżowych. W jego skład wchodzą bryły w ciekawych zestawieniach kolorystycznych: szary wolfram oraz szary wolfram/biały połysk. Fot. BRW

Pokój dziecka. 15 nowości z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 sty 2015 10:25 (aktualizacja: 20 sty 2015 08:50)

Dostępne w sklepach meble dla dzieci, z pewnością odmienią pokój i sprostają wszystkim wymaganiom naszych pociech. Ergonomiczne biurka, szafy i komody z mnóstwem miejsca do przechowywania, wygodne łóżka - można powiedzieć, że komfort i funkcjonalność to priorytet w projektowaniu mebli dziecięcych i młodzieżowych.

Producenci oferują kolekcje w różnych stylach i rozmiarach, pasujące do niemalże każdej przestrzeni. Ponadto, ich wygląd można dodatkowo dostosowywać do indywidualnych potrzeb i upodobań naszego dziecka, np. poprzez elementy dekoracyjne czy różne dostawki. Dzięki temu meble tworzone z myślą o najmłodszych łączą walory funkcjonalne z doskonałą zabawą. 

Absolutne minimum w pokoju dziecka to łóżko. Powinno ono być stabilne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Wybierając odpowiedni mebel warto liczyć się z tym, że będzie to miejsce nie tylko do spokojnego snu, lecz także do zabawy. Dziecko może, na przykład po łóżku skakać lub energicznie na nim usiąść. Musi więc być na tyle wytrzymałe, aby służyło naszemu dziecku przez długie lata.

Niezbędnym elementem dziecięcego pokoiku jest też pojemna komoda i szafa. Optymalna będzie nie za szeroka i niezbyt wysoka szafa, z dodatkową szufladą na paski, apaszki czy skarpetki. Powinno w niej być wystarczająco dużo miejsca na ubrania i szkolne mundurki młodego naukowca.  

Dobra organizacja rzeczy i przyborów szkolnych jest kluczem do uniknięcia niepotrzebnego stresu związanego ze szkolnymi obowiązkami. Biurko wykorzystywane do nauki pod komputer powinno więc mieć więcej miejsca na dodatkowe przedmioty. Wysuwana półka na klawiaturę, miejsce na ekran bądź laptop, szuflady na dokumenty oraz długopisy i notesy. 

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA