Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw mebli młodzieżowych Moya oferuje wiele wariantów aranżacyjnych, które można wykorzystać zarówno do urządzenia pokoju jednego dziecka jak i rodzeństwa. Fot. Salony Agata

Pokój dziecka. Nowości z polskich sklepów meblowych

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 24 lis 2016 09:46 (aktualizacja: 24 lis 2016 10:50)

Pokój dziecka nie jest łatwy do urządzenia. Musi uwzględniać uwzględniać potrzeby najmłodszych, ale także stanowić kreatywną przestrzeń do nauki i zabawy.

Pokój dziecka warto urządzić ładnie i z pomysłem. Jest to przecież najbardziej wielofunkcyjne wnętrze w domu. Pokój dziecka nierzadko bywa biurem i sypialnią, miejscem spotkań towarzyskich i jednocześnie prywatnym azylem, dającym dziecku wytchnienie i odpoczynek. Szczególnie trudno jest zaaranżować wnętrze dla nastolatków. Czasem są to wnętrza bardziej szalone, czasem poważne... romantyczne lub nowoczesne, kolorowe albo stonowane i wyciszone.

Pokój dziecka powinien uwzględniać niezbędne elementy w swoim wyposażeniu: szafę na ubrania, łóżko, miejsce na zabawę i zabawki oraz – jeśli dziecko jest w wieku szkolnym biurko i miejsce do nauki. Poza walorami estetycznym bardzo istotne jest, aby pokoje dziecięce stanowiły także kreatywną przestrzeń, która będzie dodatkowym bodźcem dla rozwoju dziecka. Można ją uzyskać stosując meble wykończone farbą tablicową, magnetyczną lub innym materiałem pozwalającym na "zabawę z meblem".

Meble dziecięce z zasady powinny być radosne i kolorowe. Żywe i ciepłe kolory na frontach pozytywnie wpłyną na nastrój dziecka. W pokojach dziecięcych nie stosujmy bardzo mocnych, kontrastowych połączeń kolorystycznych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA