Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Hoppa to mebelki, z którymi dziećmi zechcą się zaprzyjaźnić na długie lata. Sprzęty zostały zaprojektowane tak, aby rosły razem z dziećmi. Fot. Bellamy

Pokój dziecka. Piękne kolekcje dla najmłodszych

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 wrz 2016 09:07 (aktualizacja: 26 wrz 2016 09:58)

Meble dla najmłodszych są ciekawe pod względem wzornictwa i bezpieczne w użytkowaniu. Sprawdź kolekcje, które aktualnie są na topie.

Najważniejsze cechy i zalety współczesnych mebli dla najmłodszych dostępnych w polskich sklepach dziecięcych to funkcjonalność, trwałość, bezpieczeństwo oraz ciekawy design. Z tym, że funkcjonalność mebli i ich długowieczność, rozumiana jest nie tylko jako odpowiednio długi okres eksploatacji mebla, ale również możliwość użytkowania go przez różne grupy wiekowe. Tu wyraźnie widać dążenie projektantów do tworzenia mebli, które mogą zmieniać się wraz z rozwojem dziecka. Jednym słowem, niektóre kolekcje są projektowane tak, aby przewidzieć sposób ich późniejszego użytkowania przez nieco starsze dzieci i w szybki sposób dostosować je do ich rozwoju, nowych umiejętności i wynikających z tego zagrożeń.

Ważne jest też, aby meble dziecięce miały wiele rozwiązań, które będą umożliwiały praktyczne z nich korzystanie. Przykładem mogą być takie funkcje jak: szybki demontaż przewijaka z komody albo płozów z łóżeczka, regulowana wysokość półek, blatów biurka, czy też różnego rodzaju zabezpieczenia i blokady. Z pewnością coraz większy nacisk kładzie się na aspekty technologiczne, wpływające np. na swobodną zmianę aranżacji mebla i bezpieczeństwo jego użytkowania. Powinny być przede wszystkim wytrzymałe na uderzenia i wszelkie możliwe zadrapania, a także – znając popisy artystyczne dzieci – dobrze jest, gdy są odporne na zabrudzenia oraz łatwe do czyszczenia. 

Jeśli chodzi o wzornictwo mebli dla dzieci staje się ono coraz ciekawsze. Pięknie prezentują się kolekcje, których wzornictwo opiera się na znanych powszechnie motywach bajkowych lub nawiązuje do aktualnie wyświetlanych w kinach filmów czy bajek. Choć – trzeba zaznaczyć – w cenie są też meble o geometrycznej bryle, uniwersalne, bez przesadnych ozdobników. Tu szczególnie popularna jest biel, pastele oraz drewno. Nierzadko do mebli dziecięcych wybierane są też wzory, które można łatwo łączyć z żywymi unikolorami. Obecnie są to jasne jesiony, wiązy, spokojne dęby i tzw. drewno fantazyjne. Najnowsze trendy w meblach dla dzieci to także cyfrowe nanoszenie grafik i zdjęć na frontowe powierzchnie mebli. Grafiki to niesymetryczne fantazyjne formy i kształty. Zdjęcia natomiast to popularne, ponadczasowe motywy – rośliny, krajobrazy, miasto. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA