Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja 4You w stylu skandynawskim. Fot. Meble Vox

Pokój dziecka. Piękne łóżeczka dla niemowląt

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 marz 2017 08:46

Wybór pierwszego łóżeczka dla dziecka jest bardzo ważny. Musimy pamiętać nie tylko o estetyce, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie maluszka.

Jeszcze przed narodzinami dziecka, młodzi rodzice stają przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich jest zakup pierwszego łóżeczka dla niemowlęcia. Musi być ono przede wszystkim bezpieczne, choć nie można zapominać również o wygodzie i estetyce. Na szczęście w salonach meblowych znajdziemy wiele modeli, które oferują wszystkie te opcje.

Wybierając łóżeczko należy zwrócić uwagę na to, czy wykonane jest z naturalnych materiałów, czyli drewna oraz czy lakiery i farby, jakimi zostało pomalowane, posiadają odpowiednie atesty. Najlepiej, aby były antyalergiczne. Trzeba również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, tj.  opuszczany lub całkowicie zdejmowany bok łóżeczka (pozwoli to dziecku korzystać z łóżeczka nawet, kiedy będzie już przedszkolakiem), na to, czy wyjmowane są szczebelki, aby dziecko mogło z łóżeczka bezpiecznie wychodzić, kiedy już nauczy się raczkować.

Praktycznym rozwiązaniem są również łóżeczka z szufladą na pościel. Warto również sprawdzić, czy producent oferuje dodatkowe gadżety do łóżeczka, jak wiszące organizery na pieluszki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA