Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw mebli młodzieżowych Graphic, ozdobi wnętrze pokoju starszego dziecka. Pomoże też stworzyć ciekawe miejsce do prac szkolnych. Fot. Black Red White

Pokój dziecka. Tak go modnie urządzisz!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 kwi 2015 12:21 (aktualizacja: 30 kwi 2015 08:05)

Urządzenie pokoju dla dziecka to wyzwanie. Planując tę przestrzeń, oprócz wrażeń estetycznych należy zadbać przede wszystkim o komfort i wygodę w użytkowaniu. Prezentujemy 10 kolekcji, które to umożliwią.

Dostępne w sklepach meble dla dzieci, z pewnością odmienią pokój i sprostają wszystkim wymaganiom naszych pociech. Ergonomiczne biurka, szafy i komody z mnóstwem miejsca do przechowywania, wygodne łóżka - można powiedzieć, że komfort i funkcjonalność to priorytet w projektowaniu mebli dziecięcych i młodzieżowych. Ponadto, meble tworzone z myślą o najmłodszych łączą walory funkcjonalne z doskonałą zabawą. 

Oprócz kolorystyki i wzorów mebli do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Popularnością cieszą się rozkładane łóżeczka, które dzięki rozsunięciu lub zdjęciu boków mogą służyć przez kilka lat. Komody z demontowanym przewijakiem to kolejny funkcjonalny mebel, który początkowo ułatwia przewijanie dziecka, później ewoluuje do komody na której ustawia się zabawki czy oświetlenie. Aby nie zabierać miejsca w pokoju warto przemyśleć adaptację np. wnęki w ścianie na szafę. 

Aranżując pokoik dziecięcy należy pamiętać o tym, aby wnętrze podzielić na strefy. Strefę nocną - z łóżeczkiem, komodą z przewijakiem lub dla starszych dzieci z szafką nocną i lampką do czytania bajek oraz strefę dzienną, w której znajdzie się stoliczek lub biurko i wolna przestrzeń przeznaczona do zabawy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA