Meble.com.pl - komfort na miarę

Poza walorami estetycznym bardzo istotne jest, aby pokój naszej pociechy stanowił przestrzeń, która będzie dodatkowym bodźcem dla jego rozwoju. Projekt: Michał i Katarzyna Dudko. Fot. Bartosz Jarosz

Pokój dziecka. Top pomysły na jego urządzenie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 lip 2015 14:29 (aktualizacja: 03 lip 2015 08:55)

Pokój dziecka to miejsce dość szczególne, powinno być więc zaprojektowane tak, by nasza pociecha czuła się w nim wyjątkowo. Z jednej strony ważne są liczne skrytki na dziecięce skarby, z drugiej - ciekawe rozwiązania i nowoczesne meble.

Pokój dziecka to przede wszystkim miejsce nauki i zabawy. Powinien więc być dostosowany do jego wieku, potrzeb oraz zainteresowań. Warto pamiętać, że dzieci do trzeciego roku życia nie rozróżniają jasnych kolorów, dlatego elementy aranżacji pokoju dziecięcego powinny być ze sobą odpowiednio skontrastowane. Najlepiej łączyć ze sobą wyraziste barwy takie jak kolor pomarańczowy, żółty, czerwony czy turkusowy, które będą dla dziecka dobrze widoczne. Do wnętrza użytkowanego przez dzieci projektanci polecają także kolory pastelowe, najlepiej sprawdzą się te w odcieniach błękitu lub zieleni.

Aranżacja pokoju ma wpływ na odpowiednie samopoczucie naszej pociechy dlatego, zgodnie z psychologią koloru, do kolorowych ścian lepiej jest wybrać meble w spokojniejszych barwach. Najbezpieczniejszą barwą jest biel, która podobnie jak kolor zielony i niebieski ma właściwości uspokajające. Ponadto, meble w białym kolorze sprawią, że pokój stanie się jaśniejszy i bardziej przyjazny naszemu dziecku.

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA