Meble.com.pl - komfort na miarę

Worki do siedzenia i pufy-leżaki są elementami wyposażenia, które sprawdzą się w pokoju ucznia. Dzięki styropianowemu wypełnieniu meble dopasowują się do pozycji siedzącego. Fot. Dekoria.pl

Pokój dziecka. Worek do siedzenia idealny podczas nauki

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 wrz 2017 10:18 (aktualizacja: 08 wrz 2017 09:24)

Worki do siedzenia i pufy, to meble, które odciążą kręgosłup ucznia i pomogą mu zachować wygodną pozycję ciała. To idealne miejsce do spokojnej nauki.

Worki do siedzenia i pufy-leżaki są elementami wyposażenia, które sprawdzą się w pokoju ucznia. Dzięki styropianowemu wypełnieniu meble dopasowują się do pozycji siedzącego. Takie elementy wyposażenia są zalecane zwłaszcza osobom pozostającym przez dłuższy czas w pozycji siedzącej. Dzieciom mogą dodatkowo zastąpić krzesło w trakcie czytania lektur szkolnych lub nauki z laptopem. 

Pufy – wygodne rozwiązanie wspierające kręgosłup dziecka

Dłuższe pozostawanie w jednej pozycji, najczęściej siedzącej, może nadwyrężać kręgosłup. Dlatego dbając o zdrowie i komfort ucznia, warto wybrać rozwiązania wspierające wygodną i poprawną pozycję pleców oraz głowy. Po kilkuminutowej nauce warto zamienić standardowe krzesło na worek do siedzenia lub leżankę. W ten sposób odciążysz mięśnie i zagwarantujesz dziecku wygodną pozycję w trakcie intensywnej nauki.

Worek workowi nierówny, czyli dopasuj rozmiar siedziska do wieku dziecka

Najlepszy worek do siedzenia to taki, który idealnie dopasowuje się do ciała siedzącego, w tym również do jego wzrostu. Na rynku dostępne są różne wielkości worków. Na przykład w ofercie Dekoria.pl znajdują się trzy rozmiary dopasowane do potrzeb dzieci i młodzieży w różnym wieku:

dla najmłodszych dzieci – mały worek o średnicy 50 cm i wysokości 85 cm;
dla nastolatka – średni worek o średnicy 60 cm i wysokości 105 cm;
dla młodzieży i osób dorosłych – duży worek o średnicy 80 cm i wysokości 115 cm.

Warto pamiętać, że źle dopasowany worek może nie spełniać odpowiednio swojej najważniejszej funkcji, czyli odciążania kręgosłupa. Dlatego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniej wielkości worka, a także zwrócenie uwagi na rodzaj i ilość wypełnienia. 

Puf jako niecodzienny element dekoracji wnętrz

Worki i pufy do siedzenia są nie tylko wygodne, ale i stanowią ciekawy element wyposażenia. W jednokolorowym pokrowcu bez trudu wpasują się w aranżację wnętrza. Jednak jeśli zdecydujesz się na model w niecodzienne wzory np. samochodów (kolekcja Freestyle) czy geometrycznych kształtów (kolekcja Geometric), będzie on wyróżniającym się i funkcjonalnym dodatkiem w pokoju dziecka.

Co ważne pokrowce można z łatwością wymieniać i dostosowywać ich kolor czy wzór do stylu pomieszczenia oraz własnych upodobań. To rozwiązanie sprawdzi się także, gdy dotychczasowe pokrycie ulegnie zniszczeniu. Jak widać worek podobnie jak inne meble wypoczynkowe może służyć Tobie i Twoim bliskim przez lata.

Czytaj również: Jak odmienić pokój dziecka? Meble, które nadadzą niepowtarzalny styl

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA