Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Evolve" to pasiaste, kolorowe desenie, które przypominają folkowe klimaty. Fot. VOX

Pokój dziecka. Wybieramy najlepszą komodę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 lis 2014 09:00 (aktualizacja: 29 lis 2014 15:46)

Komoda to idealny i wielofunkcyjny mebel do pokoju dziecka, dlatego popyt na nie jest w Polsce bardzo duży. O jego zaletach nie trzeba przekonywać rodziców. Podpowiadamy na co warto zwracać uwagę, aby kupić mebel nie tylko ładny, ale i praktyczny.

Komoda to zazwyczaj pierwszy, obok łóżeczka niemowlęcego, mebel w pokoju dziecka. Ulubiony przez wszystkie mamy, bo w wygodnych szufladach wszystko znajdzie się na swoim miejscu: od pieluszek i kosmetyków po ubranka czy zabawki. Prócz wygody, ważne jest także bezpieczeństwo i jakość zastosowanych rozwiązań.

Wybieraj głębokie szuflady

W głębokich szufladach świetnie układa się ubranka. Idealnie, gdy mają pełen wysuw, wówczas dokładnie możemy zobaczyć całą ich zawartość. Pamiętajmy jednak, że to prawdziwy arsenał niemowlęcych śpiochów, potrzebnych co kilka godzin na zmianę, dlatego nie jedna mama potrafi włożyć do szuflady nawet kilkanaście kilogramów takich ciuszków. Dlatego oprócz pojemności, szuflady powinny być także wytrzymałe.

Fronty bez uchwytów

Komoda z szufladami bez uchwytów to nie modna fanaberia, ale bardzo bezpieczne rozwiązanie do pokoju malucha. Doceniają to szczególnie rodzice dzieci, które zaczynają raczkować i stawiać pierwsze kroki przy meblach. Uderzenie o gałkę lub metalowy uchwyt szuflady w najlepszym razie może skończyć się guzem, dlatego front bez uchwytów jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Zaś otwieranie szuflad, boleśnie przyciśniętymi paluszkami. Brak uchwytów sprawi natomiast, że dziecko będzie miało znacznie ograniczony dostęp do szuflad, a rodzice ułatwione zadanie, w chwili, kiedy mają "pełne ręce", ponieważ takie szuflady otwiera się za pomocą lekkiego nacisku - dłonią lub nawet kolanem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA