Kolorowo, prosto, z charakterem. Fot. Giessegi

Kolorowo, prosto, z charakterem. Fot. Giessegi

  • Autor: Beata Michalik
  • 08 sie 2014 14:36 (aktualizacja: 11 sie 2014 08:00)

Pokój nastolatka - 40 zestawów mebli polskich i zagranicznych

Nastolatki lubią przestrzeń, funkcjonalność, meble, które odzwierciedlają ich charakter i pozwalają skupić się na nauce, ale także zrelaksować podczas wypoczynku. Niełatwe zadanie dla rodziców, zwłaszcza że oferta na rynku jest bogata, a inspiracji w prasie i Internecie nie brakuje. Przykłady - w naszej galerii.

Co jest najważniejsze w pokoju nastolatka? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Istotna jest przestrzeń, ale tę, niestety, nie zawsze posiadamy. Często młody człowiek ma do dyspozycji zaledwie kilka - góra kilkanaście metrów kwadratowych, dlatego tym bardziej ważny jest sposób ich zagospodarowania.

Na topie są więc wszelkiego rodzaju "kompakty", czyli łóżko na górze, biurko na dole, a do tego jeszcze szafa i regał. Dobrym rozwiązaniem są również - choć często wyszydzane przez znawców designu - meblościanki, a do ich najważniejszych zalet należy mnóstwo miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. Ponadto współczesne młodzieżowe meblościanki, dostępne w ofertach zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów, najczęściej są dobrze zaprojektowane, ładne i wykonane z solidnych materiałów w modnej kolorystyce.

Liczy się więc funkcjonalny układ i możliwość łatwego przestawiania mebli, dzięki czemu możemy szybko i bez problemów zmienić aranżację pokoju. A to nie bez znaczenia w przypadku młodych ludzi, którzy dość szybko nudzą się i lubią zmiany.

Kolorystyka? Wybór mebli pod tym względem jest niemal nieograniczony. Dostępne są zarówno białe zestawy, jak i meble w żywych kolorach, ale także modne ostatnio szarości, czerń (przeważnie w dodatkach i drobnych elementach mebli), nie brakuje ciekawych połączeń i podkreślających całość akcesoriów, takich jak uchwyty, oświetlenie, dodatkowe pojemniki czy nakładki na fronty.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • das, 2018-01-06 12:01:50
    fgsdfgkd

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce