Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja mebli młodzieżowych Click łączy w sobie modną biel i urocze, pastelowe kolory. Fot. Timoore.

Pokój nastolatka. Świetne meble, które zachwycą twoje dziecko

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 marz 2015 08:15 (aktualizacja: 10 marz 2015 08:18)

Meble w pokoju małego dziecka, jak również zbuntowanego nastolatka łączy wiele wspólnego. Zarówno jednych i drugich powinny inspirować do kreatywnego działania, pobudzać wyobraźnię, ale też zapewniać miejsce do odpoczynku.

Przedmioty, które pobudzają wyobraźnię dzieci są nie tylko praktyczne, ale i bardzo pożądane przez współczesnych rodziców. Rodzice szukają dziś sposobów na odciągnięcie dzieci od komputerów, tabletów i innych urządzeń multimedialnych, które całkowicie pochłaniają dziecięcą uwagę. Urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, aby zachęcał on do zabawy manualnej oraz sprzyjał nauce w skupieniu, jest strzałem w dziesiątkę.

Jeśli dziecko ma w sobie wiele energii, ciekawym pomysłem będzie umożliwienie mu wspinania się po ścianach własnego pokoju. Można zamontować konstrukcję wspinaczkową na ścianie, kupić wysokie łóżko z antresolą czy też zamontować do sufitu specjalne sznurki, na których dziecko będzie mogło się podciągać. 

Dla maluchów świetną zabawą będzie łóżko ze zjeżdżalnią czy też kartonowe zabawki, które przypominają samochody, samoloty czy domki. Wystarczy do nich wejść, uruchomić wyobraźnię i już...znajdujemy się wewnątrz auta na torze wyścigowym.

W pokoju dziecka równie ważne co kształty mebli, są ich kolory. To one pobudzają do działania. Warto więc stosować zdecydowane, ale nie krzykliwe barwy, które dadzą dziecku codziennie energii i siły do działania. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA