Meble.com.pl - komfort na miarę

W pokoju chłopca powinno się znaleźć biurko oraz dużo miejsca na zabawki. Fot. Giessegi

Pokój ucznia. Aż 20 pomysłów jak go urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 sie 2015 09:15 (aktualizacja: 31 sie 2015 07:48)

Jak urządzić pokój dziecka, które z przedszkolaka staje się uczniem? To niełatwe zadanie, ale nie niemożliwe. Zobacz aż 20 pomysłów na jego aranżację.

Przeobrażając pokój beztroskiego przedszkolaka w pomieszczenie dla małego ucznia musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Dzięki nim dziecko doskonale odnajdzie się w "starym" nowym miejscu. 

Dziecko idące do pierwszej klasy wciąż jest maluszkiem, które najchętniej wolny czas spędzałoby na zabawie. Dlatego nie warto przewracać jego życia do góry nogami, całkowicie zmieniając wystrój jego pokoju na poważny i taki...uczniowski. Jeśli planujesz wymienić wszystkie meble w pokoju dziecka, wybierz takie, które nie wyglądają zbyt dorośle lub są po prostu kolorowe. W pokoju dziecka powinna się znaleźć szafa na ubrania lub komoda, regały na książki i zabawki, łóżko oraz biurko z wygodnym krzesłem. Świetnie sprawdzają się również wszelkiego rodzaju skrzynie, dające wiele miejsce do schowania zabawek. Nad biurku oprócz lampki, praktycznym dodatkiem jest również nadstawka. Można w niej schować zeszyty lub karty pracy małego ucznia. 

Wybierając biurko warto zdecydować się na model z większym blatem. Na ten moment może okazać się zbyteczny, jednak za kilka lat będzie praktycznym miejscem na laptop, z którego dziecko na pewno będzie korzystać. Aby sprawić dziecku więcej radości, wybierz krzesło obrotowe na kółkach. Posłuży ono nie tylko za miejsce do siedzenia, ale również urządzenie do świetnej zabawy. 

W galerii zdjęć znajdziesz aż 20 rewelacyjnych kolekcji mebli dziecięcych i młodzieżowych, które pomogą urządzić pokój modnie, funkcjonalnie i w ciekawym stylu, które twoje dziecko pokocha. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA