Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Apli pozwala na tworzenie wielu aranżacji pokoju dopasowanych do indywidualnych potrzeb nastolatka. Łóżko wyposażone jest w praktyczny schowek na pościel. Fot. Forte

Pokój ucznia. Tak go ciekawie urządzisz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 wrz 2015 11:25

Pokój ucznia to miejsce szczególne. Powinno spełniać wiele zadań. Zobacz, jakie meble wybrać, aby było funkcjonalną przestrzenią.

W pokoju ucznia bezwzględnie musi być miejsce na spokojną naukę, na wypoczynek oraz wygodne spanie. Meble zaś, jakie wybierzemy, powinny dawać możliwość wyrażenia zainteresowań dziecka. To czas, kiedy określa ono swoją osobowość, odkrywa pasje i poznaje możliwości. Pokój nastolatka powinien być więc azylem i miejscem, w którym będzie czuło się bezpiecznie. 

Doskonałym rozwiązaniem mogą być meble z nadrukami na frontach, które pozwalają na wyeksponowanie zainteresowań dziecka. Piłka nożna, samochody czy malarstwo to motywy, które mogą być naniesione na front mebli. Równie ciekawym pomysłem są także meble modułowe, które pozwalają na tworzenie dowolnych kombinacji z półek i szafek. Dzięki temu nastolatek będzie mógł zupełnie sam zaprojektować swój pokój i to, w jaki sposób będzie korzystał z mebli.

W pokoju ucznia jednym z najważniejszych mebli jest biurko. Miejsce do spokojnej pracy zapewni mebel z odpowiednio szerokim blatem, jak również pojemnymi szufladami i nadstawkami, w których można schować kartki z notatkami, zeszyty lub inne potrzebne bibeloty. Modne są dziś biurka z podwójnym blatem, z których jeden się podnosi i opuszcza, tworząc tym samym schowek na przedmioty. Taki rodzaj biurka pozwala także utrzymać pokój w czystości, ponieważ wszelkie książki czy zeszyty można schować pod blatem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA