Meble.com.pl - komfort na miarę

Chcesz do salonu wprowadzić element zaskoczenia? Okrągły stół i dizajnerskie, czarne krzesła sprawdzą się w tej kwestii znakomicie. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz

Pokój z jadalnią. 15 ciekawych pomysłów na aranżację

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 lip 2015 08:33 (aktualizacja: 22 lip 2015 09:12)

O zaletach spożywania posiłków razem z rodziną nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Dlatego warto wygospodarować w domu nawet najmniejszą przestrzeń do stworzenia jadalni. Zobacz 15 pomysłów na modną aranżację.

Urządzając strefę dzienną, coraz częściej decydujemy się za połączenie jej z jadalnią. Małe kuchnie często nie dają przestrzeni na ustawienie stołu z krzesłami, więc zupełnie naturalnym krokiem, jest ustawienie go w salonie. Może to być zarówno stolik ustawiony w kącie pomieszczenia, jak również stół całkiem pokaźnych rozmiarów. Wszystko zależy od możliwości naszego wnętrza.

Projektanci proponują kilka rozwiązań w zakresie wygospodarowania jadalni w domu. Przy większych przestrzeniach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu ustawienie stołu z krzesłami nieopodal kuchni. Jadalnia wówczas oddzieli strefę dzienną od kuchni. Wygląda to nie tylko nowocześnie, ale też jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. 

W małych pokojach dziennych idealnie odnajdą się okrągłe stoliki, które nie zajmują wiele miejsca, a często posiadają też funkcję rozkładania. Doskonale sprawdzają się także kwadratowe stoły, które są nie większe niż 75 cm długości. Taki stół zmieści się nawet w najmniejszym kącie, a mimo swoich niewielkich rozmiarów, wygodnie usiądą przy nim nawet cztery osoby.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA