Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Ascot" wyróżnia się miekką tkaniną obiciową, lekko połyskującą. Producent: Latore. Oferta: Art De Vivre. Fot. Latore.

Połyskujące sofy w salonie. 16 uroczych sof i foteli w stylu glamour!

  • Autor: uk
  • 27 marz 2014 10:07

Połyskliwe tkaniny, liczne elementy dekoracyjne, gęste pikowania lub wykwintne formy. To wszystko sprawia, że sofy i fotele stają się "lordami salonów".

Styl glamour jest wciąż na topie. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim barokowym przepychem formy i dekoracji. Meble w stylu glamour często nawiązują formą do epoki ludwikowskiej, do stylistyki retro.

Połyskliwe powierzchnie zestawia się z matowymi, gładkie tkaniny, tj. lśniące satyny z "mięsistymi" aksamitami. Wśród materiałów stosuje się też taftę, plusz, welur, jedwab. Nie brakuje także różnych złoceń, czy rzeźbionych elementów dekoracyjnych. Oprócz złota, w stylistyce glamour spotykamy często kolory takie jak: fiolet, czerń, purpura, srebro. 

Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, tutaj można naprawdę zaszaleć! Oczywiście styl glamour ma różne oblicza. Klienci mają do wyboru m.in. modele o masywnej konstrukcji, charakteryzujące się przesadnymi wręcz zdobieniami. Niekiedy drewniane elementy oparcia sofy czy fotela przypominają bogato rzeźbione ramy luster.  Na rynku dostępne są również modele o "skromnych", jak na styl glamour, dodatkach dekoracyjnych, ale jednak wciąż noszące cechy tego stylu. 

A to jeszcze nie wszystko. Otóż do stylu glamour możemy również zaliczyć sofy czy fotele o modernistycznej, geometrycznej formie, lecz prezentujące się w tkaninach połyskujących. Styl glamour "w lekkim wydaniu" najczęściej ma na celu wykreowanie atmosfery "z przymrużeniem oka", w której kicz  przeistacza się w wytworność i na odwrót. Tutaj najczęściej mamy do czynienia z połączeniem formy nawiązującej np. do stylu ludwikowskiego z pikowana tapicerką w intensywnych, energetyzujących, szalonych kolorach. "Lekki" glamour wprowadza również pewien "smaczek" do wnętrz utrzymanych w stylistyce minimalistycznej. Wówczas wszystko staje się nie do końca określone, balansujące pomiędzy stylami. 

Często meble wypoczynkowe w stylu glamour "ubrane" są w "ciężkie", aksamitne tkaniny. Pasują do nich na przykład poduchy z licznymi frędzlami, futerkami i bogatymi haftami. Niesamowite wrażenie przynoszą zestawienia takie jak aksamitna tkanina w czerni. A jeśli dodać do tego chwosty, frędzle, wyraziste przeszycia czy też duże ozdobne guziki - efekt murowany! Tego rodzaju meble kreują atmosferę tajemniczych komnat zamkowych lub "zakurzonych" gabinetów. Innymi słowy, kojarzą się z pewną powagą i "dostojnością" estetyczną. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA