Meble.com.pl - komfort na miarę

Akcesoria do organizacji dają gwarancję precyzyjnego dostosowania wyposażenia garderoby do indywidualnych potrzeb. Na zdjęciu systemy organizacji marki Nomet. Fot. Nomet

Porządkujemy szafę - systemy organizacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 marz 2014 11:24

Sercem garderoby jest jej wyposażenie. Półki, ażurowe kosze, pantografy, drążki i wieszaki – to elementy, które umożliwiają funkcjonalne przechowywanie rzeczy codziennego użytku.

Akcesoria do organizacji dają gwarancję precyzyjnego dostosowania wyposażenia garderoby do indywidualnych potrzeb, posiadanych przedmiotów, czy też stylu życia. Dzięki przemyślanemu podziałowi półek oraz praktycznym akcesoriom przechowywane rzeczy są nie tylko łatwo dostępne i nie ulegają zniszczeniu - ich odpowiednie rozmieszczenie pozwala również oszczędzić czas potrzebny na szukanie konkretnego elementu garderoby wśród sterty podobnych.

Najpopularniejsze elementy wyposażenia garderoby to drążki wieszakowe, ścianki dzielące, kosze druciane, półki, uchwyty na żelazko, rurę odkurzacza oraz wieszaki zaprojektowane dla konkretnych ubrań. W zależności od potrzeb możliwy jest stosunkowo prosty montaż zawieszek na krawaty, paski, spódnice, spodnie lub też modeli będących kombinacją dwóch wieszaków, np. jeden wieszak na spodnie i krawaty. Większość wymienionych elementów z łatwością można złożyć, co dodatkowo oszczędza przestrzeń wewnątrz szafy. Jednocześnie akcesoria te są tak zaprojektowane, że przy złożeniu, ubrania nie zgniatają się i nie odkształcają.

W szafach coraz chętniej przechowywane są także pokrowce na pościel, ręczniki lub prześcieradła. Najlepsze do tego celu są ażurowe druciane kosze, które dzięki lekkiej konstrukcji i różnym głębokościom mogą być montowane w szafach niezależnie od ich wielkości i kształtu. Uzupełnieniem systemów szuflad są drewniane bądź też metalowe przegródki z możliwością konfiguracji, służące do efektywnego przechowywania przedmiotów drobnych, takich jak paski, biżuteria i przybory kosmetyczne.

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia szafy są pantografy, będące funkcjonalnym sposobem na wykorzystanie miejsc trudno dostępnych lub wnęk wysoko umieszczonych. Opuszczanie pantografu za pomocą długiego uchwytu umożliwia, nawet filigranowym osobom, wygodne zawieszanie na nim ubrań, optymalną ich segregację, a w efekcie utrzymanie porządku w szafie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA