Meble.com.pl - komfort na miarę

Pastelowa, połyskująca sofa "Palue rose". Fot. Bretz

Postaw na róż! 25 wyjątkowych mebli, które musisz zobaczyć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 marz 2014 11:39

Różowy nie jest kolorem przeznaczonym wyłącznie dla małych dziewczynek. Jest to doskonała barwa do aranżacji delikatnych, romantycznych wnętrz. Jak go stosować? Najlepiej na meblach.

Różowe meble są piękne, uwodzicielskie i eleganckie. Różową barwa stosowana z umiarem nie sprawi, że wnętrze będzie mdłe. Dlaczego? Dlatego, że róż to kolor charakterystyczny, który może być idealnym detalem we wnętrzu. Jego pastelowe lub intensywne odcienie pozwalają dobrać kolor do osobowości człowieka. Jasne pudrowe tonacje sprawdzą się we wnętrzach delikatnych i romantycznych kobiet, zaś pstrokate odcienie będą pasowały do pań zdecydowanych i kobiecych. Różowa sofa, fotel lub komoda stojąca solo w salonie będzie zatem meblem dodającym blasku i oryginalnego stylu.

Różowy doskonale łączy się z innymi kolorami tj. bielą, czernią, wszelkimi odcieniami szarości, zieleniami czy brązami. Mimo utartych schematów, dobrze wygląda także w zestawieniu z czerwienią. Jest ulubioną barwą takich stylów w aranżacji wnętrz jak pop-art czy vintage. Andy Warhol, czołowy przedstawiciel ekspresjonizmu abstrakcyjnego, lubował się w różu co widać na jego słynnych grafikach m.in. obrazie z twarzą Marylin Monroe. Także styl vintage, który charakteryzuje się nietuzinkowymi połączeniami, odważnymi barwami i przeciwieństwami lubi róż. Prawdopodobnie dlatego, że miłośnicy tego koloru muszą posiadać dystans do świata i siebie samych, a także poczucie humoru, które są nieodłącznymi cechami wielbicieli styli vintage. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA