Meble.com.pl - komfort na miarę

Ogromna garderoba to zapewne marzenie niejednej kobiety. Dobrze, aby w takim miejscu nie zabrakło półek na buty. Fot. Elfa

Praktyczna garderoba. Tak przechowasz w niej buty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 kwi 2016 13:07

Specjalne miejsce na buty w garderobie? Zobacz, jak można je wygospodarować.

Najlepiej jest przeznaczyć na buty oddzielne miejsce w szafie lub garderobie. Idealnie, jeśli będzie można je poukładać zgodnie z porami roku czy przeznaczeniem i jeżeli będzie osobne miejsce na obuwie każdego z domowników, ale też akcesoria, takie jak szczotki i pasty do butów, prawidła i łyżki.

 Ażurowe półki

Najprostszym i najszybszym sposobem na wygospodarowanie miejsca na buty w szafie lub garderobie są specjalnie do nich przystosowane druciane półki. Przymocowuje się je bezpośrednio do ściany, specjalnego wysokiego wyciągu czy drzwi szafy. Co ważne kąt nachylenia półki możemy dowolnie regulować. W ten sposób efektywnie wykorzystujemy wolną przestrzeń.

 Wytłoczki na buty

Ideałem jest projekt garderoby czy szafy ze specjalnie wygospodarowaną przestrzenią na ich przechowywanie. A co jeżeli nie przewidziano miejsca na buty? Pomocne mogą okazać się specjalnie wyprofilowane wkłady na buty, przypominające perforowaną wytłoczkę w kształcie leżącej, podwójnej litery „Z”. Umieszcza się je na dnie szuflad, półek bądź wysuwanych płyt na prowadnicach. Ich kształt sprawia, że można na nich przechowywać buty w dwóch rzędach, a podparcie w trzech miejscach daje im stabilność. Dzięki zastosowanemu materiałowi i kształtowi wkłady są na tyle uniwersalne, że bez problemów można docinać je do pożądanej wielkości. 

 Piętra na wysuwanych półkach

Chcąc zagospodarować jak najwięcej przestrzeni, warto pomyśleć o systemach  z nadstawnymi półkami na buty. Ich zaletą jest fakt, że każda połka może być łatwo wysunięta za pomocą jednej ręki. Dodatkowa, nadstawna półka tworzy drugi poziom i można ją ustawiać pod trzema różnymi kątami. Mocowana jest tuż nad półką główną, dzięki czemu nawet niewielka przestrzeń może być ekonomicznie wykorzystana.

Jeżeli mamy garderobę bez półek, doskonale sprawdzi się wysoki wyciąg, mocowany do korpusu szafki, który wysuwa się z niej wraz z otwarciem frontu. Tu, podobnie jak w poprzednim systemie, półki mogą mieć dodatkowe nadstawki, które tworzą kolejny poziom. Dzięki temu zmieścimy więcej butów.

Źródło: Peka

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA