Meble.com.pl - komfort na miarę

Prostota zaawansowana technologicznie

  • Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:01

Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszą się meble kuchenne bez uchwytów. Ich purystyczny wygląd zwraca uwagę klientów poszukujących rozwiązań modnych, nowoczesnych i praktycznych, zarówno pod względem wzorniczym, jak i technologicznym.

Producenci mebli wykorzystują różne dostępne na rynku mechanizmy i systemy, umożliwiające komfortowe otwieranie i zamykanie frontów szuflad i szafek bezuchwytowych. Kompleksowe rozwiązania obejmują wspomaganie mechaniczne i elektryczne, zapewniające płynne i delikatne otwieranie, oraz ciche samodomykanie.

Wygoda użytkowania

Wśród dostawców akcesoriów umożliwiających kreację bezuchwytowych mebli kuchennych warto wymienić firmę Hettich, która ma w swojej ofercie bardzo precyzyjne technologicznie prowadnice „Quadro”. W połączeniu z funkcją „Push to open” gwarantują one wygodne użytkowanie mebli wyposażonych w szuflady. 

Grass oferuje zintegrowany system „DWD Tipmatic Plus”, o który wzbogacone są prowadnice do szuflad i wszystkie szuflady firmy. Daje on możliwość otwierania szuflady poprzez przyciśnięcie frontu do korpusu mebla w dowolnym miejscu. Mocowanie prowadnicy w korpusie mebla ułatwiają wyprofilowane zagłębienia pod wkręty. Uchwyty mocujące prowadnice z szufladą są przystosowane zarówno do trójstronnych, jak i czterostronnych szuflad.

Precyzyjna technologia

Elektryczne urządzenia montowane w bezuchwytowych meblach pozwalają zaoszczędzić czas i zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. Aby otworzyć szafkę, szufladę czy cargo, wystarczy dotknąć meblowego frontu.

W ofercie firmy Peka dostępny jest „Touch Control”, przeznaczony do wysokich wyciągów typu cargo. System ten umożliwia wysunięcie mechanizmu przez lekkie „puknięcie” we front, a specjalny sensor zapobiega samoczynnemu wysunięciu.

Jednym z najbardziej znanych na rynku jest system „Easys” do szuflad „InnoTech” firmy Hettich. Dzięki niemu można bez wysiłku otwierać meblowe szuflady, lekko naciskając na dowolne miejsce frontu. Nacisk dłonią, biodrem, kolanem lub stopą uruchamia elektrycznie wspomagany mechanizm, powodujący ciche i delikatne wysunięcie szuflady – nawet szerokiej i ciężkiej. Zamykanie szuflady odbywa się równie komfortowo, dzięki prowadnicom „Quadro” wyposażonym w„Silent System”, gwarantującym delikatne domykanie. Rozwiązanie firmy Hettich umożliwia zastosowanie w kuchni mebli purystycznych, ukierunkowanych na modny design. Pozwala łączyć doznania estetyczne z dużą wygodą użytkowania.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA