Meble.com.pl - komfort na miarę

Podnośnik „Aventos HF” firmy Blum do wysokich i średnich szafek górnych z dwuczęściowymi frontami (drewnianymi i ramkami aluminiowymi). 3 siłowniki i 4 podnośniki teleskopowe wystarczą do realizacji wielu rozwiązań. Siłowniki i mocowania frontu są symetryczne. Wys. korpusu: od 480 do 1.040 mm, szer. korpusu: do 1.800 mm. Fot. Blum

Przechowywanie w kuchni. Pomysły na szafki górne

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 paź 2014 14:37 (aktualizacja: 07 paź 2014 08:01)

Zabudowa kuchenna powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie zaaranżowana. Dziś prezentujemy ergonomiczne rozwiązania do szafek górnych.

Optymalne zaprojektowanie przestrzeni górnej strefy kuchennej ma źródło w różnych sprytnych rozwiązaniach, umożliwiających łatwy i szybki dostęp do najgłębszych kątów szafki. Ten aspekt nabiera większego znaczenia w przypadku szafek ulokowanych wysoko, do których przecież dostać się jest najtrudniej.

Producenci oferują wiele rozwiązań pozwalających na funkcjonalne korzystanie ze stref ulokowanych najwyżej – do dyspozycji są windy, których mechanizm uruchamia lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami o płynnej regulacji wysokości oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice.

Jedne z ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich to mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Producenci proponują też różnego rodzaju cargo mocowane do frontu lub wyciągi wysuwane ręcznie, przeznaczone do przechowywania przedmiotów wąskich, np. butelek czy niewielkich słoików. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA