Szuflada Moovit dostępna jest w kilku szerokościach. Dostępna jest z cichym domykiem. Fot. Häfele

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 marz 2017 12:41 (aktualizacja: 20 marz 2017 13:19)

Przechowywanie w kuchni. Postaw na wygodną szufladę

Szuflady są nieodłącznym elementem mebli kuchennych. Pozwalają na wygodną i efektywną segregację przyborów kuchennych oraz bezpieczne przechowywanie talerzy, garnków i produktów spożywczych.

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez szuflad. To one w głównej mierze zapewniają komfort korzystania z kuchni oraz ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Dzięki nim meble kuchenne mogą zyskać również ciekawy, nowoczesny wygląd. Stosowane w nich rozwiązania są pełne nowinek, a producenci nieustannie doskonalą swoje produkty, by spełnić wszystkie oczekiwania. 

Oferta dostępnych na rynku szuflad jest bardzo zróżnicowana. Różnią się one między sobą zarówno parametrami, obszarem stosowania oraz ceną. Nowoczesne szuflady bywają także wyposażone w innowacyjne mechanizmy, które znacznie poprawiają komfort korzystania z mebli kuchennych. Pełen wysuw, cichy domyk, wysokie parametry wytrzymałościowe – to podstawowe właściwości, które definiują nowości z tego segmentu. Systemy bezuchwytowe to inne praktyczne i ergonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu szafki otwierają się bez trudu, delikatnie i cicho, nawet przy znacznym obciążeniu.

O komforcie użytkowania szuflady decydują także prowadnice. To one odpowiadają bowiem za płynne i łatwe otwieranie szuflady w sytuacji, gdy jest ona obciążona. W ostatnim czasie prowadnice meblowe przeszły wiele modyfikacji. Niegdyś w powszechnym użyciu były jedynie prowadnice rolkowe i kulkowe. Teraz na znaczeniu zyskują również inne rozwiązania, np. prowadnice z opcją pełnego wysuwu. Składają się one z trzech współpracujących ze sobą szyn, które podczas wysunięcia szuflady kolejno się wysuwają, a podczas zamykania – chowają. Całkowity wysuw ułatwia dostęp do zawartości szuflady i całkowity wgląd do jej zawartości.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce