Meble.com.pl - komfort na miarę

Skrzynia skórzana to doskonała alternatywa dla stolika kawowego. Fot. Dekoria.pl

Przechowywanie w salonie. Praktyczne kufry i skrzynie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 marz 2017 14:22

Kufry i skrzynie mogą być przykuwającym uwagę dodatkiem w salonie. Co więcej, stanowią dobry sposób na przechowywanie i organizację przedmiotów.

Numer 1 w przechowywaniu

Skrzynia to idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów wykorzystywanych nieregularnie lub nawet sezonowo. Możemy schować w niej np. zimowe lub letnie ubrania
czy świąteczne ozdoby i spokojnie zapomnieć o ich istnieniu na kilka miesięcy.
Kufry dzięki prostokątnym kształtom są bardzo pojemne i bez problemu zmieścimy w nich płaszcze oraz kurtki całej rodziny. Natomiast chowane w nich ozdoby świąteczne, takie jak delikatne bombki i podatne na zniszczenia łańcuchy, bez uszczerbku przetrwają cały rok.

Za mało miejsca dla gości?

Przynajmniej raz w roku każdy organizuje choćby jedno małe przyjęcie w domu – z okazji urodzin, imienin czy świąt. Powodów jest mnóstwo. Wtedy często pojawia się w naszej głowie pytanie: jak zmieścimy tylu gości? W takich sytuacjach dobrze sprawdza się właśnie skrzynia. Na co dzień pełni funkcję miejsca do przechowywania, a nawet stojaka na kwiaty. W dniu imprezy skrzynia tapicerowana od Dekoria.pl szybko przemieni się w dodatkowe siedzisko dla gości. Dzięki zachowanej funkcjonalności możemy bawić się bez obaw, że salon z krzesłami z kuchni będzie wyglądał nieestetycznie.

Czy w każdym salonie musi być stolik?

Kiedy wyobrażamy sobie typowy salon, widzimy sofę, fotele, regał lub komodę oraz oczywiście stolik – najczęściej szklany, metalowy lub w całości wykonany z drewna. Jeśli jednak znudzi nam się standardowa aranżacja pokoju, możemy wykorzystać kufer, który idealnie sprawdzi się jako zamiennik stolika. Za sprawą twardego i płaskiego materiału na pokrywie z łatwością postawimy na nim nawet delikatny, szklany kieliszek. Warto wybrać taką skrzynię, która została zaprojektowana specjalnie do salonu i posiada dodatkowo wbudowane szuflady, nadające się do przechowywania pilota czy prasy.

W sypialni idealnie na wieczorną książkę

Kwadratowy kufer to również odpowiednie rozwiązanie do sypialni, a dzięki mniejszym rozmiarom może stanowić nietypowy dodatek do łóżka, nawet tego najbardziej minimalistycznego. W sypialni urządzonej w bieli, szarości lub pastelach jeden mocniejszy akcent w postaci właśnie skórzanej skrzyni w kolorze ciemnego brązu lub czerni będzie przełamywał prostotę pomieszczenia. Kufer da się wykorzystać tutaj w formie stolika nocnego, na którym postawimy elegancką lampkę i gdzie odłożymy wieczorną lekturę.

Zorganizuj swój salon!

Pokój dzienny to jedno z tych miejsc w mieszkaniu, w którym szybko może zapanować bałagan. Nadmiar magazynów, pilotów, zabawek dziecka, dodatkowy koc, zapas świeczek – te elementy zajmują przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się zagracone.
Można temu jednak łatwo zapobiec. Wystarczy, że każdy przedmiot zyska swoje miejsce, najlepiej znajdujące się poza zasięgiem wzroku. Zabawki dziecka mogą zawsze
być w salonie, ale schowane w skrzyni stojącej pod oknem. Magazyny umieścimy
w małym kufrze zaraz obok kanapy. W ten sposób łatwo połączymy funkcjonalność
ze stylowym designem.

Gdzie schować wszystkie dekoracyjne poduszki?

Istnieje kilka metod, dzięki którym w łatwy sposób można odmienić każde wnętrze.
Należą do nich między innymi poduszki. Ułożone na kanapie czy na łóżku sprawiają, że nasza sypialnia zamienia się w elegancki i luksusowy apartament. Wygląda to oczywiście wspaniale, ale pojawia się trudność, gdy chcemy iść spać – co zrobić wówczas z poduszkami? Rozwiązanie będzie stanowić jedno stałe miejsce, gdzie co wieczór powędrują nasze dekoracyjne poduszki. Skrzynia postawiona przy łóżku idealnie nada się do tego celu – pozwoli zachować porządek w sypialni i okaże się dodatkowym siedziskiem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA